KH-KIPPER na targach Autostrada

30 maja 2016, 13:27

Rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Na imprezie nie zabraknie producenta wywrotek – firmy KH-KIPPER.

Podejście firmy KH-KIPPER do produkcji zabudów zostało w tym roku szczególnie docenione – firma wygrała medal targowy za wywrotkę z nowatorskim systemem mierzenia przechyłu.

System mierzenia przechyłu – rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa wyładunku – na kieleckiej Autostradzie ma swoją krajową premierę. Zamontowany na wywrotce system składa się mini-komputera, poprzecznych i wzdłużnych czujników przechyłu pojazdu, czujników temperatury i ciśnienia oleju oraz kolorowego wyświetlacza umieszczonego w kabinie. Głównym zadaniem autorskiego rozwiązania jest zwiększenie bezpieczeństwa przy wyładunku materiału z wywrotki. System na bieżąco wskazuje takie parametry jak kąt nachylenia pojazdu, temperaturę i ciśnienie oleju oraz informuje o konieczności wymiany oleju i filtra. Informacja o przekroczeniu bezpiecznych parametrów przy wyładunku umożliwia kierowcy zaprzestanie dalszych niebezpiecznych czynności. Informacja o zbyt wysokiej temperaturze lub ciśnieniu oleju pozwala uniknąć niebezpieczeństwa związanego z uszkodzeniem układu hydraulicznego. Więcej informacji.

Na swoim stoisku ZF-1, KH-KIPPER startuje z mocną reprezentacją zabudów budowlanych do transportu ciężkiego: tylnozsypowych, trójstronnych i hakowych. Nowy design zabudów budowlanych opracowany przez inżynierów KH-KIPPER przyczynił się do optymalizacji ich wagi i zapewnił większą ładowność w stosunku do poprzedniczek. Zabudowy wyróżnia nowoczesna konstrukcja zapewniająca niską wagę i dużą ładowność.

Na Autostradzie KH-KIPPER pokaże niemal całą swoją ofertę, a więc nie mogłoby zabraknąć urządzeń hakowych. Produkowane przez KH-KIPPER urządzenia hakowe o ładowności 8 i 12 ton cechuje modułowa konstrukcja ułatwiająca montaż na różnych podwoziach.  Dzięki zmodernizowanemu kształtowi haka zaczepowego, chwytanie i wyczepienie kontenera jest teraz wyjątkowo łatwe co w znacznym stopniu ułatwia tą operację nawet mało wprawionemu operatorowi.

Model prezentowany na stoisku KH-KIPPER został wyposażony w system centralnego smarowania firmy Groeneveld. System automatycznie smaruje każdy punkt smarny w pojeździe, monitorując przy tym na bieżąco przebieg procesu smarowania i przekazując niezbędne informacje kierowcy. Dodatkowo podwozie zostało wyposażone w system kamer i specjalny sygnał cofania firmy Brigade.

Dodatkową atrakcją przewidzianą przez organizatora jest specjalnie wydzielony teren testowy, na którym będą się odbywały pokazy dynamiczne. Stwarza to możliwość, aby na żywo zobaczyć wywrotki w akcji. 3-dniowym off-roadowym zmaganiom towarzyszy przygotowana specjalnie na targi ciekawostka KH-KIPPER –  unikatowa naczepa wywrotka (oznaczona symbolem N2O W1U). Skrzynia zamontowana bezpośrednio na tylnym wózku to innowacyjne rozwiązanie właściwie niespotykane w Europie. Umożliwia łatwy wyjazd z grząskiego terenu lub wyładowanego materiału. Brak ramy pośredniej w zdecydowany sposób obniża wagę naczepy, zwiększając jednocześnie jej ładowność. Naczepę wyróżnia także możliwość łatwego zawracania na niewielkiej powierzchni. Nisko usytuowany środek ciężkości zapewnia bezpieczny, bo stabilny wyładunek. W naczepie zastosowano także siłownik hydrauliczny o wyjątkowej konstrukcji. Pokaz nowej naczepy będzie poprowadzony przez doświadczonego instruktora, który na terenie testowym zaprezentuje wszystkie zalety nowego rozwiązania KH-KIPPER.

Targom Budownictwa Drogowego towarzyszą XII Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO – TIL, VIII Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe ROTRA oraz II Salon Europarking.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!