Nissens najlepszym partnerem logistycznym roku grupy TEMOT

31 maja 2016, 11:41

Podczas dorocznego spotkania grupy TEMOT odbywającego się w Warszawie nagrodzeni zostali najlepsi dostawcy minionego roku. Zdobywcą nagrody „Logistic 2015” został Nissens – jako potwierdzenie jednego z najbardziej kompleksowych i niezawodnych rozwiązań logistycznych na rynku części zamiennych.

Obecni w Warszawie Klavs T. Pedersen, Senior Vice President w firmie Nissens oraz Dyrektor Sprzedaży Anja Thomsen odbierali nagrodę „Logistic 2015” dla partnera logistycznego roku 2015 w grupie TEMOT. Zaledwie miesiąc temu Nissens zdobył tytuł Dostawcy Roku w grupie AD.

“Chcielibyśmy gorąco podziękować TEMOT International oraz wszystkim jej członkom. Otrzymanie tej nagrody jest wielkim osiągnięciem. 57 partnerów TEMOT w 54 krajach na całym świecie są ważnymi partnerami dla NISSENS. Podwoiliśmy nasz obrót w grupie TEMOT w stosunku do ubiegłego roku, również dzięki naszemu zaangażowaniu w najlepsze rozwiązania logistyczne dla IAM. Nagroda którą odbieramy, jest owocem naszego zaangażowania” podkreśla Klavs T. Pedersen.
gosc

“Mamy 18 filii na całym świecie, które we współpracy z Centralą w Danii dbają o płynność dostaw. Zapewniają one najwyższy poziom usług i dostawy w terminach jak i również godzinach dogodnych dla naszych partnerów. Każda z filii Nissens prowadzi dostawy od początku do końca – wyprzedzając o krok oczekiwania klienta.

Magazyny lokalne to podstawa
Aby zapewnić wsparcie logistyczne, Nissens stworzył 22 centra dystrybucyjne, dzięki czemu możliwe jest zagwarantowanie dostawy 96% produktów w ciągu 24 godzin. Tak szybka realizacja ma kluczowe znaczenie dla dystrybutorów i mechaników.

“Nasze doświadczenie wskazuje, jak ważne są dla klientów dostawy w jak najkrótszym czasie. Koszt czekania na towar jest po prostu zbyt wysoki. Ponieważ skupiamy się na rynku IAM, nasze dostawy i dostępność nie są naruszone przez rynek OE. Więc kiedy oferujemy dostawę w w ciągu 24 godzin na terenie całej Europy – nasi klienci mogą mieć pewność, że otrzymają zamówiony towar następnego dnia. W niektórych lokalizacjach, jesteśmy w stanie dostarczyć towar nawet tego samego dnia. Tak zaawansowana logistyka jest tym, co czyni różnicę na rynku. Umożliwia to dystrybutorom zwiększyć sprzedaż, ponieważ mają produkt dostępny „od ręki”, bez konieczności zwiększania kosztów magazynowania. Tą nagrodę otrzymaliśmy dzięki ciężkiej pracy, i potwierdza ona że Nissens to także wartość dodana w produktach”- wyjaśnia Anja Thomsen.

Doskonała logistyka tkwi w szczegółach
Nissens uważa, że logistyka to coś więcej niż transport produktów z punktu A do punktu B. Tworząc koncepcję logistyczną, Nissens skupia się również na mniejszych, ale równie ważnych zagadnieniach. Przyczyniają się one do polepszenia całej oferty logistycznej. Odbywa się to poprzez skupienie się na dostawach i dostępności.

“Gdy mówimy ze Nissens to wartość dodana w produktach– wiemy że tak jest. Przykładem jest nasza ciągła praca nad optymalizacją kosztów klienta. Poprzez przemyślane pakowanie palet, jesteśmy w stanie wykorzystać przestrzeń ciężarówki optymalnie, i zwiększyć ilość towaru w jednej palecie średnio o 33% – zmniejszając tym samym koszty transportu. Kolejnym naszym sposobem na wsparcie są zaawansowane narzędzia do optymalizacji magazynu klienta. Pozwalają one uzyskać im lepsze pokrycie rynku, bez konieczności zmiany przepustowości ich magazynu. Także opakowania jednostkowe zostały zoptymalizowane tak, aby zapewnić bezpieczny transport. Tekturowe klapy, umożliwiają w łatwy sposób sprawdzenie towaru na każdym etapie dostawy, zaś opaski utrzymują pojedyncze elementy w miejscu, zapobiegając ich uszkodzeniu. Wszystkie rozwiązania są dopasowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Mamy w Nissens takie powiedzenie : Możemy być firmą globalną, ale działajmy lokalnie” podsumowuje Anja Thomsen

Ocena została przeprowadzona przez akcjonariuszy TEMOT International i dotyczy wszystkich dostawców grupy TEMOT w całym roku 2015. Nagrody zostały przykazane przez Uri Winkler (Chairman of the Board), Fotios Katsardis (President & CEO), Thomas Kobudzinski (Vice President Business Development & Commercial Vehicles) and Julia Stiewe (Business Development Manager) w imieniu TEMOT International Autoparts GmbH.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!