Kilkanaście godzin utrudnień na A4 po wypadku ciężarówki [WIDEO]

3 czerwca 2016, 10:54

Przez kilkanaście godzin nieprzejezdna była autostrada A4 w okolicach węzła Opole Zachód. Wszystko przez kierowcę ciężarówki, który z niewiadomych przyczyn jechał poboczem, a następnie uderzył tam w bramownicę informacyjną.


Nagranie z momentu uderzenia zostało zarejestrowane przez użytkownika ruchu drogowego. Widać na nim ewidentnie, że ciężarówka porusza się poboczem, zarezerwowanym do zupełnie innych celów. Po chwili uderza w bramownicę, a ta łamie się tarasując trasę w po całej szerokości.

Po wypadku tworzyły się gigantyczne korki, zarówno na A4, jak i w samym Opolu. Po godz. 18 służbom udało się udrożnić ruch na A4.

– Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonej przyczyny zjechał na prawe pobocze i uderzył w podporę bramy informacyjnej. 25-letni kierowca został zabrany do szpitala – informowała w środę rano Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Okoliczności są w trakcie wyjaśnień. Warto wstrzymać się z oceną kierowcy, który mógł źle się poczuć lub zasłabnąć i właśnie z tego powodu postanowił zjechać na pobocze.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

lewar, 7 czerwca 2016, 8:30 0 0

Fakt, warto wstrzymać się z oceną kierowcy ciężarówki, jednak mężczyzna który nagrał to zdarzenie popełnił duży błąd, który w konsekwencji mógł doprowadzić do kolejnego wypadku. Kierowca zatrzymał samochód bezpośrednio pod oberwaną bramownicą, która mogła runąć na jego samochód a nawet i niego samego!

Odpowiedz