Łatwe w obsłudze serwisowej i niezawodne – filtry MANN-FILTER

20 czerwca 2016, 23:15

Aktualne normy emisji niebezpiecznych substancji oraz nowe technologie spalania i wtrysku stawiają wobec pojazdów użytkowych wysokie wymagania również w zakresie techniki filtracji. MANN-FILTER oferuje szeroką gamę produktów o jakości oryginalnego wyposażenia i jako międzynarodowy ekspert w dziedzinie filtracji jest ważnym partnerem właścicieli pojazdów użytkowych.

Untitled-1Oprócz filtrów powietrza, oleju, paliwa i kabinowych MANN-FILTER ma w ofercie również filtry osuszające powietrze, centryfugi olejowe i filtry oleju przekładniowego.

Niezawodne filtrowanie nawet najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń

Na budowach, leśnych drogach, czy w kopalniach – każdego dnia wiele pojazdów użytkowych porusza się w szczególnie zapylonym środowisku. Dla silników samochodowych tak zanieczyszczone powietrze może być szkodliwe. Dlatego filtry powietrza MANN-FILTER chronią silniki przed najmniejszymi cząsteczkami zanieczyszczeń dzięki nanowłóknom. Materiał filtracyjny zbudowany jest z celulozy, na którą naniesione są bardzo cienkie warstwy delikatnych włókien polimerowych. Dzięki temu powierzchnia, na której mogą odkładać się cząsteczki pyłu, jest znacznie większa. Pozwala to na prawie całkowite odfiltrowanie najdrobniejszych cząsteczek z zasysanego powietrza, nawet takich, które są do 500 razy mniejsze od średnicy włosa.

Untitled-1a

Technologia nawijania włókien – prosta i wydajna

Producenci pojazdów użytkowych stoją także przed wyzwaniami w zakresie bilansu energii, CO2 i materiałów. Oszczędności w tym zakresie można osiągnąć między innymi za pomocą technologii nawijania włókien w filtrach powietrza, która polega na zastępowaniu metalowych, plastikowych lub papierowych elementów filtra specjalną nicią z włókna poliestrowego. Dzięki temu podczas produkcji oszczędza się materiały i energię, a pozbawione części metalowych filtry powietrza mogą być całkowicie spopielane. Specjalna nić przebiega pod różnymi kątami wokół mieszka filtra i rozkłada odstępy między włóknami równomiernie na całej długości filtra. Korzyści: znacznie mniejszy opór przepływu powietrza, a więc mniejszy spadek ciśnienia. To z kolei optymalizuje wydajność filtra i przyczynia się do oszczędności paliwa.

Ochrona kierowcy i pojazdu

4f5e02c0b400emann-filter-logoPodczas projektowania produktów w firmie MANN+HUMMEL w centrum uwagi oprócz pojazdu jest też jego użytkownik. Dlatego coraz więcej filtrów MANN-FILTER zawiera ognio- i wodoodporną warstwę impregnacyjną. Odpowiednio zabezpieczone filtry skutecznie zmniejszają niebezpieczeństwo zapalenia się filtra powietrza w komorze silnika – nawet po przebiegu 100 000 kilometrów. Oznacza to większe bezpieczeństwo nie tylko pojazdu i ładunku, lecz także przede wszystkim kierowcy i innych uczestników ruchu.

Untitled-1

Ponad 90 procent udziału w rynku europejskim

Oferta produktów MANN-FILTER pokrywa ponad 90% potrzeb rynku europejskiego i obejmuje filtry do niemal każdego modelu samochodu ciężarowego i autobusu. Ponadto stale wprowadzamy innowacje, nad którymi pracuje 1000 pracowników działów badawczo-rozwojowych na całym świecie.

Artykuł sponsorowany MANN-FILTER

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!