DPD wśród Gazel Biznesu

27 kwietnia 2008, 0:00

„Gazele Biznesu” to projekt, którego celem jest wyróżnianie każdego roku najbardziej dynamicznych małych i średnich firm działających na Polskim rynku, osiągających bardzo dobre wyniki finansowe i dynamicznie się rozwijających.
„Tytuł Gazeli Biznesu jest dla nas bardzo satysfakcjonujący i pozwala wierzyć, że docenią to również obecni i przyszli klienci DPD Polska. To wyróżnienie jest dla nas jednocześnie motywacją, by coraz lepiej służyć naszym odbiorcom, nie spocząć na laurach i nieprzerwanie dążyć do sukcesu.” – mówi Rafał Nawłoka – Prezes Zarządu DPD. Ranking uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności, lecz także bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki i stabilny rozwój w ostatnich 3 latach. Gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Dobre wyniki ekonomiczne musi jednak wzmacniać nieskazitelną reputacją, uczciwością wobec kontrahentów i pracowników.

Miniony rok był bardzo dynamicznym okresem dla DPD Polska. Był to rok największego przyrostu w historii firmy, rok w którym bardzo szybko wzrastała ilość paczek oraz poziom zatrudnienia. W przeciągu ostatnich 3 lat firma konsekwentnie realizowała cele biznesowe, równocześnie przeprowadzając ostatni etap procesu rebrandingu i zmieniając nazwę z Masterlink na DPD. Ciągły, dynamiczny rozwój napędza działania w wielu obszarach funkcjonowania firmy. W ubiegłym roku największy nacisk położony był na rozbudowę infrastruktury. DPD otworzyła 2 duże oddziały w Gdańsku i Poznaniu, które stanowią bardzo ważny element nowej struktury operacyjnej, zwanej „Diamentem”. Wskutek przeprowadzonych inwestycji ogólna powierzchnia operacyjna firmy powiększyła się o 19 000 m². Zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową wiąże się z rosnącą liczbą obsługiwanych przez DPD przesyłek – jest to wzrost rzędu 40-50% rok do roku. Aby utrzymać wysoką jakość usług a tym samym zadowolenie klientów, firma intensywnie inwestuje w modernizację i powiększanie obiektów. Więcej zamówień oznacza też więcej potrzebnych „rąk” do pracy. Zatrudnienie sięga prawie 5000 pracowników i współpracowników. Ta duża już firma swój rozwój wciąż jednak buduje w oparciu o przyjazną atmosferę pracy, szacunek i zaufanie do pracowników.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!