3,3 mld zł dochodów systemu viaTOLL

23 czerwca 2016, 10:41

W latach 2011-2016 dochody z systemu viaTOLL wyniosły ok. 3,3 mld zł. Z kolei koszty jego budowy i eksploatacji w tym czasie – ok. 2,9 mld zł, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jesienią tego roku system viaTOLL obejmie swoim zasięgiem kolejne kilometry dróg. Tymczasem od 2011 roku do 20 czerwca 2016 roku rzeczywiste dochody z systemu kształtują się na poziomie 3,3 mld zł. Pozostałe wpływy z viaTOLL-a przekazywane są do operatora systemu celem pokrycia kosztów budowy i eksploatacji systemu. To blisko 2,9 mld zł” – można przeczytać w komunikacie.

W kwietniu br. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa informowało, że na sieci dróg objętych viaTOLL jeszcze w tym roku poszerzone zostanie o dodatkowe 150 km tras, za które trzeba będzie zapłacić.

ViaTOLL to system elektronicznego poboru opłat obowiązujący na wybranych odcinkach polskich dróg. Od 1 lipca 2011 roku każdy kierowca, poruszający się po wskazanej sieci dróg płatnych pojazdem samochodowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusem niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej, jest zobowiązany do korzystania z systemu viaTOLL.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!