NEXCOM i AuroLED – partnerstwo w zakresie rozwiązania ITS

28 czerwca 2016, 13:49

NEXCOM i AuroLED współpracowały wspólnie nad ofertą bezpiecznego i efektywnego podróżowania z rozwiązaniem inteligentnego systemu transportowego dla autobusów (OBITS), które można zintegrować z autobusami, by połączyć ochronę, zarządzanie flotą autobusową, pulpitem kierowcy i systemem informowania pasażerów na pokładzie autobusów.

Rozwiązanie OBITS skierowane jest do operatorów komunikacji autobusowych z ograniczonym doświadczeniem w zakresie technologii informacyjnych i składa się z kompletnego pakietu zawierającego wytrzymały sprzęt firmy NEXCOM i wszechstronne oprogramowanie firmy AuroLED, które podniosą bezpieczeństwo i wydajność eksploatacyjną środków transportu publicznego, wymagając niedużo zaangażowania i wysiłku.

“Z powodu wysokiego poziomu kombinacji i wobec braku gotowych rozwiązań komercyjnych, realizacja projektu stała się trudnym zadaniem. By lepiej służyć naszym klientom, współpraca opiera się na fachowej wiedzy firmy NEXCOM w zakresie sprzętu oraz na sprawności oprogramowania firmy AuroLE do zarządzania flotą pojazdów, a jej wynikiem jest wszechstronne rozwiązanie, które zapewnia funkcjonalność aplikacji, wytrzymałość systemu i łatwość instalacji” – powiedział Leo Chang, dyrektor Działu Rozwiązań Mobilnych NEXCOM.

Udit Patel, dyrektor Techniczny firmy AuroLED oświadczył: “Komputer pokładowy VMC sprawdził się świetnie w trudnych warunkach klimatycznych Indii. Posiada modularną konstrukcję, która ułatwia dostosowanie na życzenie klienta zgodnie z ich wymaganiami. Wsparcie okazane przez NEXCOM podczas rozwoju aplikacji było szybkie i pomogło skrócić czas wprowadzenia jej na rynek”.

“Rozwiązanie OBITS obejmuje szereg aplikacji, którymi zwykle zajmują się odrębne urządzenia. AuroLED znakomicie mjyepołączył mocne aspekty komputerów pokładowych VMC polegających na wysokiej wydajności, komunikatach głosowych i tekstowych w czasie rzeczywistym, systemie nawigacji GPS i pobieraniu danych telematycznych pojazdu, stwarzając kompaktowe rozwiązanie OBITS, które spełnia wymagania dotyczące nadzoru, zarządzania flotą pojazdów, pulpitu kierowcy i systemu informowania pasażerów za pomocą jedynego komputera pokładowego. Wnikliwe analizy z rozwiązania OBITS stosuje się do oceny zachowania kierowcy, zapobiegania ryzyk, efektywności eksploatacyjnej oraz do generowania rozkładów jazdy. Autobusy szkolne wkrótce staną się kolejnym pokazem tego, jak NEXCOM i AuroLED swoją współpracą mogą przyczynić się do zadowolenia użytkowników, w tym szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów. Jesteśmy przekonani, że wspólnym siłami jesteśmy w stanie poszerzyć swój zasięg na rynki całego świata” – dodał Chang.

Pakiet aplikacji OBITS uruchomiono na pokładowych komputerach kompaktowych 10,4 cala w ponad 500 autobusach komunikacji miejskiej w kilka stanach Indii w ramach programu, którym Krajowa Komisja Odnowy Miejskiej im. Jawaharlala Nehru wspiera reformy i szybki rozwój kilku miast. Zgodnie z celem programu w tysiącach autobusów publicznych wyposażonych w OBITS, panele informacyjne dla pasażerów, kamery bezpieczeństwa i nawigację GPS zostanie aktywowana w najbliższych latach opcja monitorowania stanu pojazdów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!