Dachser zapewnia, że jest przygotowany na szczyt NATO i ŚDM

5 lipca 2016, 15:16

Zakaz ruchu w wyznaczonych strefach miast i brak możliwości realizacji dostaw w ich obszarze, korki na drogach i autostradach, czasowe przywrócenie kontroli na granicach czy dodatkowe obostrzenia w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych – to tylko niektóre wyzwania, z jakimi przyjdzie się zmierzyć branży logistycznej podczas odbywającego się w Warszawie szczytu NATO oraz w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Dachser zapewnia, że jest przygotowany, by mimo utrudnień dostarczyć przesyłki swoich klientów na czas.

– Bardzo szczegółowo zaplanowaliśmy nasze działania w związku z wyjątkowymi międzynarodowymi wydarzeniami, jakie odbywają się w naszym kraju w tym miesiącu. Blisko współpracujemy z klientami, by odpowiednio uzgodnić kalendarze dostaw i by wszystkie przesyłki mogły trafić do odbiorców bezpiecznie i terminowo. Zakładamy oczywiście również możliwość pojawienia się dodatkowych utrudnień wynikających z podejmowanych środków bezpieczeństwa lub nieoczekiwanych zdarzeń, mamy jednak na tyle sprawnie działające procedury, że zamierzamy stawić czoła również takim wyzwaniom – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

daschW związku z odbywającym się w Warszawie szczytem NATO w dniach 6-9 lipca br. w stolicy zapowiedziano liczne utrudnienie w ruchu, w tym ograniczenia parkowania i wjazdu do niektórych stref, co będzie bezpośrednio rzutować na możliwość realizacji dostaw. Jednocześnie, ze względu na rangę wydarzenia i fakt, że weźmie w nim udział wiele głów państw, zapowiadane są możliwości bieżącego wprowadzania zmian w ruchu w stolicy i wyłączania z niego dodatkowych ulic. Ponadto, ze względu na przekierowania ruchu do wybranych stref, należy liczyć się z zatłoczeniem także innych części miasta nieobjętych bezpośrednio administracyjnymi zakazami.

Jeszcze większe utrudnienia w ruchu będą miały miejsce w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży odbywającymi się od 25 do 31 lipca br. w Krakowie oraz towarzyszącą im wizytą papieża Franciszka w Częstochowie w dniach 27-28 lipca br., kiedy to zaplanowano uroczystości związane z 1050. rocznicą Chrztu Polski.

– Tylko w Krakowie władze miasta spodziewają się przyjazdu nawet 2,5 miliona pielgrzymów z ponad 177 krajów, co będzie powodować istotne utrudnienia dla mieszkańców, a także rzutować na operacje logistyczne nie tylko w Krakowie i w regionie, ale wręcz w skali całego kraju. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży planowane jest bowiem czasowe przywrócenie kontroli na granicach z Czechami, Niemcami, Litwą i Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych, stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Ponadto, ze względu na wzmożony ruch w skali całego kraju należy liczyć się z tym, że część dróg będzie nieprzejezdna, a na autostradzie A4 – zwłaszcza na bramkach i w innych wąskich gardłach – będą tworzyć się gigantyczne korki. W samym Krakowie władze zapowiadają wprowadzenie ograniczeń i zakazu ruchu w wyznaczonych strefach, co będzie implikować możliwość realizacji dostaw wyłącznie pomiędzy północą a godziną 10.00 rano. Spodziewane są dodatkowe zakazy i kontrole w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych oraz utrudnienia w łączności telekomunikacyjnej – wylicza dr inż. Grzegorz Lichocik.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!