Bezpieczne karty UTA

29 maja 2008, 0:00

Niebezpieczeństwo związane z utratą gotówki bądź karty jest porównywalne. Różni się natomiast skalą strat wynikających z tej sytuacji. Osoba nieupoważniona, która wejdzie w posiadanie gotówki, nie ma żadnych problemów z jej użyciem. Inaczej jest w przypadku kart. W szczególności kart, które są zabezpieczone PIN-em. Osoba nie posiadająca PIN-u nie wypłaci pieniędzy z bankomatu oraz nie zapłaci kartą tam gdzie jest wymagane potwierdzenie transakcji kodem PIN.

Tak samo działają karty paliwowe. Użytkowanie kart UTA daje pełne bezpieczeństwo, nawet w przypadku kradzieży lub zagubienia. Dzięki wcześniej wspomnianemu indywidualnie nadawanemu kodowi PIN osoby niepowołane nie mogą z niej korzystać. Dla zwiększenia bezpieczeństwa karty wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia wykluczające ich użycie przez osoby do tego nieupoważnione. Chodzi tu o nazwę firmy na karcie oraz przypisanie karty do konkretnego pojazdu. Dzięki temu pracownik stacji paliwowej bardzo szybko jest w stanie wykryć bezprawne użycie karty. Jednocześnie w wypadku utraty karty zgłoszenie faktu kradzieży lub zagubienia zwalnia jej posiadacza z odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby trzecie. Dużo wygodniejsze z punktu widzenia naszego osobistego bezpieczeństwa jest posługiwanie się kartą paliwową niż gotówką. Nie musimy pamiętać o uzupełnianiu portfela w środki niezbędne do opłat, pamiętać o konieczności wymiany na waluty przy przekraczaniu granicy, a jednocześnie nie narażamy się na utratę pieniędzy.

Dodatkowo karty UTA zabezpieczają interesy przedsiębiorcy jeszcze w inny sposób. Dzięki raportom dają możliwość pełnej, bieżącej kontroli wydatków. Jest to niesłychanie ważne z punktu widzenia strategicznego planowania kosztów firmy. Jednocześnie użytkownicy kart paliwowych UTA płacą za dokonane transakcje z 30-dniowym terminem karencji. Jest to pewnego rodzaju, wygodna forma kredytowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa.

Troska o bezpieczeństwo Klientów nie kończy się jedynie na polu zabezpieczenia transakcji. Starając się dbać jak najlepiej o bezpieczeństwo użytkowników kart, UTA zdecydowała się wspomóc projekt SETPOS (europejska sieć bezpiecznych parkingów dla pojazdów ciężarowych). Dzięki tej inicjatywie w ciągu najbliższych dwóch lat ma powstać sieć bezpiecznych parkingów dla kierowców pojazdów ciężarowych na terenie Unii Europejskiej.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!