Bezpieczne płatności z Teleroute

, 30 maja 2008, 0:00

„Ubezpieczenie Transakcji”, to usługa ubezpieczeniowa, która zabezpiecza przedsiębiorców branży transportowej przed ryzykiem związanym z niezrealizowanymi płatnościami. Ubezpieczenie Transakcji podniesie również wiarygodność i bezpieczeństwo rozwiązań do zarządzania ładunkami i transportem.

Usługa jest efektem współpracy Teleroute oraz TCRe, firmy ubezpieczeniowej, specjalizującej się w ubezpieczaniu ryzyka związanego z kredytami kupieckimi. Ubezpieczenie gwarantuje przedsiębiorcom korzystającym z giełdy ładunków Teleroute, że otrzymają należne wynagrodzenie za zrealizowaną usługę. Koszt ubezpieczenia to 1,4 proc. wartości transakcji. Nowa usługa została dotychczas wdrożona w Holandii, gdzie spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Na terenie całej Europy będzie dostępna w ciągu kilku najbliższych tygodni.

„Szeroko pojęte bezpieczeństwo jest istotnym elementem w biznesie transportowego.” – powiedział Raimundo Diaz, CEO Teleroute. „Cieszymy się, że dzięki współpracy z TCRe nasi klienci zyskają gwarancję płatności za usługi realizowane za pośrednictwem giełdy ładunków Teleroute. Opłata w wysokości 1,4 % wartości transakcji jest atrakcyjną ofertą” – dodaje Diaz.

„Głównym źródłem bezpieczeństwa jest ograniczenie dostępu do giełdy Teleroute tylko dla sprawdzonych firm posiadających własne dane dostępu” – komentuje Mariusz Odkała, dyrektor generalny Teleroute na region CEE. „Aby zostać naszym klientem firmy transportowe muszą posiadać udokumentowaną płynność finansową, nienaganną reputację oraz wiarygodność w branży. Firma musi również sprawnie funkcjonować na rynku, od co najmniej roku. Znamy wszystkich swoich klientów; nasi przedstawiciele pozostają w bliskim kontakcie z użytkownikami, budując jednocześnie pozytywne relacje” – dodaje Mariusz Odkała.

Oprócz Ubezpieczenia Transakcji, Teleroute oferuje trzy inne usługi podnoszące poziom bezpieczeństwa klientów: ICS – system reklamacji dotyczących firm niewywiązujących się z płatności, Freight Talk oraz Katalog firm. Pierwsza z nich to baza danych gromadząca informacje o skargach dotyczących braku płatności. Freight Talk to internetowy komunikator transportowy dedykowany dla sektora transportu pozwalający negocjować, potwierdzać i śledzić transakcje w czasie rzeczywistym. Katalog firm to rejestr firm oparty o stale aktualizowaną bazę danych, pozwalający znaleźć zaufanego partnera na terenie całej Europy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!