eSOWA – nowe funkcjonalności w programie. Rozbijanie opakowań zbiorczych.

18 lipca 2016, 23:42

Jedno z najczęstszych pytań, które zadają sobie klienci Inter Cars, brzmi „Jak mam sprzedać towar, który przyszedł do mnie w opakowaniu zbiorczym?”. Rozwiązaniem tego problemu jest nowa funkcjonalność eSOWA.

 

54ed8647a675dUntitled-1dCo zrobić w przypadku, kiedy za pomocą np. asygnaty wciągnęliśmy na magazyn beczkę oleju 208 litrów? Rozwiązanie jest bardzo proste. Od jakiegoś czasu w eSowie mamy możliwość automatycznego rozbijania opakowań zbiorczych. Wystarczy kilka kliknięć i zamiast przykładowej beczki 208 litrów mamy 208 pojedynczych „opakowań”!

Jak to zrobić?

Zaczynamy od wprowadzenia takiego opakowania zbiorczego do magazynu przy użyciu odpowiedniego dokumentu (faktura zakupowa, przyjęcie zewnętrzne, przyjęcie wewnętrzne).

z1

Zobaczmy, jak to będzie wyglądało w kartotece towarowej.

z2

Jak widać, na stanie mamy 1 sztukę (beczkę) oleju MOBIL 10W20 208L. Aby rozbić ją na pojedyncze litry, należy kliknąć na pozycji prawym przyciskiem myszy.

z3

Pojawiło się menu z opcją „Rozbij opakowanie zbiorcze”. Po jej wybraniu pojawi się poniższe okno.

z4

Program proponuje nam założenie karty nowego towaru. Wystarczy posprawdzać, czy wszystkie pola są odpowiednio wypełnione.

Należy zwrócić uwagę na „Ilość w jednym opakowaniu zbiorczym”, sugerowaną cenę sprzedaży oraz jednostkę miary.

Jeśli wszystkie dane są poprawne, po naciśnięciu guzika „Zatwierdź” opakowanie zostanie rozbite. Poniżej możemy zobaczyć, co się stało w wyniku całej operacji.

z5

Jak widać, procedura jest bardzo prosta i oszczędza nasz czas. Nie trzeba ręcznie tworzyć dokumentów rozchodu wewnętrznego i przyjęcia wewnętrznego. Program zrobi to za nas.

eSOWA jest w ciągłej sprzedaży, a zespół developerski Inter Cars dba o ciągły rozwój programu. W eSOWIE został wprowadzany szereg różnych, drobnych poprawek dotyczących np. terminarza, czytniku kodów czy rozliczania rachunków. Program współpracuje też z IC Katalogiem Online.

Zapraszamy do odwiedzenia strony programu: http://www.e-sowa.com

 

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!