Solaris i JBM Group z Indii zakładają spółkę joint venture

21 lipca 2016, 16:02

To już pewne: Solaris Bus & Coach S.A. oraz Grupa JBM z Indii założyły spółkę joint venture. Celem współpracy jest rozwój, sprzedaż, a także obsługa serwisowa autobusów elektrycznych oraz hybrydowych na rynku indyjskim.

Rolą Solarisa będzie rozwój, integrowanie i dostarczanie komponentów napędów do spółki JBM. Duże znaczenie będzie miało również know-how producenta w obszarze budowy ekologicznych pojazdów. Pierwszy autobus bazujący na tej współpracy zostanie zaprezentowany w okresie od 12 do 18 miesięcy od utworzenia spółki. Pojazdy będą produkowane w zakładach JBM, częściowo w oparciu o konstrukcję Solarisa.

sol

Mająca swoją siedzibę w Delhi spółka joint venture będzie korzystać z silnej pozycji polskiego producenta oraz szerokiego doświadczenia JBM w zakresie konstrukcji komponentów i tworzenia rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Połączone siły pozwolą spełnić wymagania rynku indyjskiego.

– “Nawiązaliśmy współpracę z firmą Solaris w idealnym momencie. Pojazdy wyposażone w nowoczesne i ekologiczne technologie pozwolą skierować transport publiczny w Indiach na drogę szybszego rozwoju. Jestem przekonany, że wiedza JBM w zakresie budowy i produkcji komponentów dla branży motoryzacyjnej w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną Solarisa w tworzeniu rozwiązań dla przyjaznej środowisku komunikacji miejskiej zaowocuje wypracowaniem produktów, które będą nie tylko ekologiczne, ale także wygodne, bezpieczne i przystępne cenowo” – powiedział Nishant Arya, Dyrektor Zarządzający JBM Group po podpisaniu umowy o współpracy.

– “Założenie spółki to bardzo ważny krok dla naszej firmy, dzięki któremu sprawdzone rozwiązania w autobusach elektrycznych i hybrydowych będą mogły zostać wprowadzone na rynek indyjski. JBM Group i Solaris poprzez zaawansowane technologicznie, ekologiczne i atrakcyjne cenowo pojazdy mają szansę zrewolucjonizować transport publiczny w Indiach” – dodał dr Andreas Strecker, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

O sprawie informowaliśmy wcześniej w tym artykule:

Pierwszy indyjski autobus elektryczny identyczny z polskimi

JBM Auto Ltd.
JBM Auto Ltd. jest jedną z głównych spółek należących do grupy JBM Group o wartości szacowanej na 1,35 miliarda dolarów. Firma jest czołowym producentem autobusów oraz komponentów samochodowych i autobusowych w Indiach. Zakłady produkcyjne firmy zlokalizowane są w strategicznych miejscach, w niedalekiej odległości od najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Indiach, takich jak Faridabad, Greater Noida, Nasik, Chennai, Sanand, Pune czy Indore. Produkty firmy JBM Auto Ltd. są powszechnie wykorzystywane w motocyklach, samochodach osobowych, traktorach, ciężarówkach I w wielu innych pojazdach zarówno w Indiach, jak i poza ich granicami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!