Nowości na Master Truck 2016

25 lipca 2016, 13:57

W miniony weekend na rozgrzanym polu w Nowej Polskiej Wsi odbył się największy zlot miłośników ciężarówek w Polsce. Na imprezie nie mogło zabraknąć redakcji TruckFocusa, która sprawdziła co ciekawego działo się w tym roku pod Opolem.
_MG_0746
W tym roku zdecydowanie dopisała pogoda. Rozgrzane słońce kojarzone ze zlotem i tym razem podgrzewało atmosferę. Na imprezę przyjechały setki unikatowych i przepięknych zestawów, które w blasku słońca prezentowały swoje wdzięki. Nie mogło również zabraknąć stoisk branżowych przedsiębiorstw, które przygotowały ciekawą ofertę dla firm transportowych i kierowców ciężarówek.

Wesem
Wesem zaprezentowało LEDową lampę drogową, ze światłem drogowym wykonanym również w tej technologii. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, coraz więcej klientów chce lamp w wykonanych w technologii LEDowej. Lampę cechuje większy promień świetlny przy niższym zużyciu energii. Żywotność takiej lampy szacowana jest na 50.000 h, ale z oczywistych przyczyn nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić. W zestawie znajduje się strzemię i śruby ze stali nierdzewnej potrzebne do montażu reflektora. Produkt jest technicznie dopracowany, posiada duży radiator, co oznacza brak problemów z przegrzewaniem. Produkt jest w pełni hermetyczny, przez co nie ma do niego dostępu. W razie usterki można go jedynie wymienić w ramach gwarancji.
_MG_0614
Drabpol
Firma pochwaliła się dwoma produktami. ProViu to kamery zamontowane dookoła samochodu, które umożliwiają jego podgląd z lotu ptaka. Urządzenie popularnie montowane na samochodach do wywożenia śmieci lub wśród konwojentów. Drugim produktem, który cieszył się popularnością w tym roku był AlkoLock kanadyjskiej firmy ACS. Jest to urządzenie, które wymusza test trzeźwości na kierowcy zanim ten uruchomi pojazd. Co ciekawe osoba montująca może je dowolnie dostosowywać do potrzeb, poprzez ustawienie czasu pomiędzy kolejnymi „dmuchnięciami.
_MG_0629
Iveco
Główną atrakcją stanowiska Iveco był nowy Stralis XP. Pojazd miał światową premierę niespełna miesiąc temu i po raz pierwszy pokazywany był w Polsce. Pojazd ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych dni.
_MG_0643
Drugą nowością Iveco były samochód dostawczy Daily Euro 6 spełniający rygorystyczne wymogi ekologiczne. Największe zmiany w samochodzie zaszły w silniku, które w efekcie sprawiły, że samochód spełnia normę środowiskową Euro 6
_MG_0647
Auto Kada
Master Truck był potwierdzeniem, że firma zainteresowana jest polskim rynkiem i niedługo powinniśmy spodziewać się pierwszych oddziałów w Polsce. Firma Przygotowała szeroką paletę części do samochodów ciężarowych. Auto Kada posiada wiele produktów firmowanych własną marką, co jak podkreślają przedstawiciele firmy, jest gwarancją wysokiej jakości oferowanych części. Marka powinna zadebiutować na rynku w okolicach września. Niedługo powinniśmy poznać lokalizację oddziałów.
_MG_0687
Trzeba jednak przyznać, że nie tylko markowe produkty przyciągały ludzi na stoisko Auto Kady.
12


PTM
Firma zaprezentowała naczepę z rozwiązaniem Wabco OptiFlow które przysłania wszystkie osie naczepy. Rozwiązanie to oczywiście ma przekładać się na lepszą aerodynamikę i mniejsze zużycie paliwa. Przedstawiciel zachwalał, że na trasach międzynarodowych to rozwiązanie pozwala zaoszczędzić 1.5-2 l na 100 km trasy. Jest to rozwiązanie głównie dla przewoźników w transporcie międzynarodowym. Pełna zabudowa to koszt 4 tys euro. Trzeba również liczyć się z tym, że waga naczepy wzrośnie o 300 kg.
_MG_0683
Martex
Dystrybutor pochwalił się bardzo dobrą sytuacją na rynku. Firma nieustająco się rozwija, rok rocznie dynamika rozwojowa sięga 20%. Cały czas powstają nowe oddział firmy, tak aby siatka punktów coraz lepiej spełniała wymagania klientów. Na stronie dystrybutora niedługo pojawi się zmiana w sposobie wyszukiwania produktów. Pojawi się dopasowywanie część na podstawie nr VIN pojazdu lub naczepy. Zmiana ta ma znacznie usprawnić dobór części.
_MG_0715
Firma powoli przymierza się do świętowania 25-lecia założenia. Powoli rodzą się również plany w jaki sposób uczcić ten jubileusz.

SAF Holland
Nowym produktem był zacisk hamulcowy stosowany na osiach przyczepy. Zacisk został zmodyfikowany i poprawiono w nim sposób obsługi i serwisowania.. Został zmieniony otwór do wyjmowania klocków, dzięki czemu mechanik ma do nich łatwiejszy dostęp.
_MG_0721
DAF
Do stoiska DAFa przyciągać miały niesamowite ciężarówki wypolerowane na wysoki połysk. Jednak nie to było kluczowe dla udziału holenderskiego producenta samochodów na Master Trucku. DAF chciał zaznaczyć, że w tej branży najważniejsza jest wiedza i stałe podnoszenie kompetencji. Dlatego też przygotowano specjalne wystąpienie Zbigniewa Kołodziejka, który mówił jak kompetencje kierowcy wpływają na prowadzenie firmy transportowej. Uczono jakie korzyści niesie oszczędna jazda i w jaki sposób bezpiecznie podróżować po drogach. Tę wiedzę można zdobyć na specjalnych szkoleniach organizowanych przez DAFa.
_MG_0698
Sampa
Turecki producent postanowił promować własną markę od tego roku. Znaczna większość ich produkcji odbywa się w Turcji. Z tego co mogliśmy się dowiedzieć prawdziwym hitem sprzedaży są poduszki zawieszenia produkowane przez Sampę. Produkt sprzedaje się dobrze, bowiem jest to rozwiązanie zarówno bardzo solidne, jak również tanie w stosunku do konkurencji.
_MG_0739
Feber
Postanowił w nietypowy sposób zagwarantować zwiedzającym trochę cienia. Wywrotka została ustawiona w tak sprytny sposób, aby blokować niepożądane działanie słońca. Wywrotka przyciągała z daleka swoim unikatowym wyglądem, a także sposobem prezentacji. Trzeba powiedzieć, że robiła wrażenie.
_MG_0747
Ena Truck
Importer i dystrybutor zaprezentował całą gamę akcesoriów do ciężarówek i naczep. Dowiedzieliśmy się, że dużym zainteresowaniem cieszą się aluminiowe kołpaki, które podnoszą wizualną atrakcyjność pojazdu. Chętnie zamawianym produktem okazały się również zabezpieczenia wlewu paliwa, które chronią przed kradzieżą cennego surowca.
_MG_0740
Ena Truck doświadczona w latach ubiegłych przygotowała również ciekawy gadżet w postaci mobilnej klimatyzacji pod którą można było znaleźć chwilę wytchnienia od upałów.
CoC_OVeWAAEV7TV

ProVia
ProVia zaprezentowała wybrane komponenty zestawu hamulcowego. W skład zestawu wchodzą:

  • Klocki hamulcowe – dostępne do większości ciężarówek, autobusów i naczep wiodących producentów z pneumatycznymi układami hamulcowymi (ADB – air disc brakes). Klocki ProVia występują w ponad 20 różnych zestawach, które stanowią alternatywę dla ponad 300 numerów referencji producentów pojazdów użytkowych.
  • Złącza przewodów – wyprodukowane zgodnie z normą ISO 1728 złącza przewodów ProVia zapewniają efektywną ochronę połączeń pneumatycznych układów hamulcowych pomiędzy ciągnikiem, a naczepą przed kurzem, brudem, wilgocią oraz trudnymi warunkami pogodowymi.
  • Zawory przekaźnikowe – ProVia oferuje pięć różnych zaworów przekaźnikowych pasujących do pojazdów użytkowych ponad 20 marek.
  • Przewody spiralne i proste – unikalnie zaprojektowane pięcio-warstwowe spiralne i proste przewody ProVia spełniają normy ISO 7628 oraz ISO 7375, które są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Każdy element jest dostępny osobno. ProVia to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, gdzie konkurencja wśród producentów jest coraz większa. Wabco produkuje części układu hamulcowego od 125 lat i niedawno zdecydowało się na wprowadzenie tańszej marki, przy jednoczesnym wykorzystaniu wiedzy i gwarancji jakości firmy, do produkcji tańszych komponentów. Jak mogliśmy się dowiedzieć ProVia to praktycznie jakość Wabco, a różni się jedynie okresem gwarancji.
_MG_0672

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!