Wyjątkowy silos w Dębicy

25 lipca 2016, 16:13

Po raz pierwszy w historii marki L.A.G. w Polsce został przekazany silos w wersji ADR do przewozu pyłu węglowego. Egzemplarz trafił do firmy Kop-Trans z Dębicy.

Grupa DBK poszerzyła swoje portfolio o cysterny do przewozu paliw i chemii oraz naczepy specjalistyczne i podkontenerowe. Jednymi z flagowych produktów marki są zbiorniki ciśnieniowe przeznaczone do przewożenia różnorodnych materiałów sypkich, czyli silosy.

lag

Szczególnym typem silosów w ofercie L.A.G. są silosy ADR przeznaczone do przewozu materiałów sypkich-niebezpiecznych. W lipcu jeden z nich trafił do firmy Kop-Trans z Dębicy, gdzie posłuży do transportu pyłu węglowego. To pierwszy tego typu silos ADR wydany w Polsce.

Egzemplarz został wyprodukowany na specjalne zamówienie – jest to najnowsza wersja o pojemności 60m3 z niższą wagą. Ponadto posiada bogate wyposażenie wynikające ze specjalnej specyfikacji ADR, w tym również aluminiowe felgi. Silos będzie wykorzystany przy przewozie pyłu węglowego, materiału, który wymaga wyjątkowych środków bezpieczeństwa ze względu na jego właściwości – przy sprzyjających warunkach wymieszany z powietrzem może ulec wybuchowi.

W ostatnim czasie kiprowany silos LAG-a został poddany istotnym zmianom – głównie mającym na celu redukcję masy własnej. Producent zmniejszył jego objętość z 61m3 do 60m3 (zmniejszyła się również ilość studzienek z 6 na 5), przez co udało się uzyskać niższą masę o 250kg, wciąż utrzymując doskonałe możliwości użytkowe. Ponadto silos został uzupełniony o wiele elementów, które są wykonane z lekkiego stopu aluminium (aluminium anodowane), przeprojektowano zbiornik oleju oraz obudowa i zbiornik zostały poddane gruntownym modyfikacjom.

Wprowadzenie powyższych zmian i unowocześnień pozwoliło uzyskać wagę 6 240 kg (przy braku załadunku), przez co kiprowany silos marki LAG jest obecnie jednym z najlżejszych na rynku. Również sam wygląd silosu został poddany liftingowi i uzupełniony o nowocześnie zaprojektowane detale, w wyniku czego pojazd nabrał lekkości. Istotną zaletą jest fakt, że silosy LAG są dostępne w ciągłej sprzedaży Grupy DBK, co przekłada się na krótki czas oczekiwania.

Informacja o produktach L.A.G., w tym również silosach, znajduje się na stronie Grupy DBK: www.grupadbk.com/autoryzacje/lag.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!