Wyświetlacze przezierne od Continentala w ciężarówkach

29 lipca 2016, 10:55

W trakcie 66. Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze Continental zaprezentuje innowacyjne rozwiązania przeznaczone do pojazdów użytkowych, w tym wyświetlacze przezierne Head-Up Display. Nowość od Continental gwarantuje szybkie i bezkonfliktowe dostarczanie informacji, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa podczas zautomatyzowanej jazdy.

Continental od wielu lat wykorzystuje nowe technologie do doskonalenia rozwiązań stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Targi IAA są dla firmy nie tylko okazją do prezentacji najnowszych produktów, ale również miejscem wymiany doświadczeń i oceny możliwości jakie niesie ze sobą postępująca cyfryzacja.

W erze cyfryzacji, współpraca między różnymi gałęziami przemysłu jest kluczowa do doskonalenia rozwiązań i usług wykorzystywanych w motoryzacji. Takie współdziałanie tworzy przestrzeń do innowacji zbudowaną na bazie doświadczeń i osiągnięć innych zespołów, a to pobudza wzrost całego przemysłu transportowego – podkreślił Nikolai Setzer, członek zarządu firmy Continental.

Wyświetlacze przezierne (Head-Up Display) do ciężarówek oraz autobusów Najnowsze wyświetlacze przezierne Continental powstały w ramach rozwijania i doskonalenia projektu zautomatyzowanej jazdy. Head-up Display (HUD) do samochodów użytkowych i autobusów to rozwiązanie, dzięki któremu kierowca otrzymuje kluczowe informacje dotyczące jazdy bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Continental przygotował dwie podstawowe wersje wyświetlaczy przeziernych. Wyświetlacz HUD do pojazdów z płaskimi szybami przednimi (szczególnie popularnych w USA) oraz HUD typu combiner do pojazdów ze stromo nachyloną szybą przednią (powszechnych w Europie). Nowe wyświetlacze swoją premierę będą miały podczas tegorocznych targów IAA.
Continental_Digital_Head-Up_Display_for_Trucks_and_Buses

Stosowanie systemów wspierających bezpieczeństwo, takich jak Head-Up Display do ciężarówek oraz autobusów, jest znaczącym elementem realizacji idei bezwypadkowej jazdy w ramach programu „Wizja Zero” prowadzonego przez Continental. Koncern od wielu lat pracuje nad rozwiązaniami, które służą wyeliminowaniu ofiar śmiertelnych w wypadkach komunikacyjnych i zminimalizowaniu liczby poszkodowanych. Ciągłe doskonalenie produkowanych przez Continental komponentów i systemów oraz wprowadzanie nowych produktów wykorzystujących cyfrowe innowacje sprawiają, że firma odgrywa ważną rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach.

Szereg możliwości w zakresie poprawy bezpieczeństwa, jakie stwarza cyfryzacja dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wyniki badań „Mobility Study” przeprowadzonych dla Continental przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Infas Continental przedstawi podczas konferencji prasowej poświęconej IAA, która odbędzie się 21 września w Centrum Kongresowym w hali nr 3.

Innowacyjne produkty i rozwiązania Continental będzie prezentować podczas IAA w Hali nr 17 na stoisku A06. Więcej informacji dotyczących Targów IAA na stronie internetowej Continental: http://www.continental-corporation.com/www/iaa_com_en/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!