Pierwsze zimowe opony Hankook przeznaczone do przyczep

8 września 2016, 10:03

Firma Hankook przedstawia nowe, specjalistyczne ogumienie zimowe SmartControl TW01 do przyczep pojazdów ciężarowych. Dzięki dostępnym już oponom na oś skrętną i napędową, marka Hankook od teraz będzie oferować pełną gamę rozwiązań przeznaczonych do warunków zimowych. Ogumienie SmartControl TW01 dostępne jest w wersji 385/65R22,5. Więcej rozmiarów pojawi się wkrótce. Firma Hankook zaprezentuje nowe opony podczas tegorocznej, 66. edycji targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze.

POPI
Firma Hankook po raz pierwszy zaprezentuje ogumienie zimowe stworzone z myślą o przyczepach. Opony SmartControl TW01 stanowią dopełnienie gamy produktów zimowych SmartControl. W jej skład wchodzą już takie produkty jak: SmartControl AW02 na oś skrętną i SmartControl DW07 na oś napędową. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, nowe opony SmartControl TW01 oznaczone są symbolem M+S oraz płatka śniegu 3PMSF (ang. Three Peak Mountain Snowflake). Dzięki temu szczególnie nadają się do jazdy w najbardziej skrajnych warunkach zimowych.

Trzy wewnętrzne żebra pięciożebrowego bieżnika w nowych, specjalistycznych oponach mają lamele multi 3D. Gwarantuje to doskonałą skuteczność hamowania na mokrych, ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach. Ogumienie wyposażono również w bloki o dużej stabilności, dzięki czemu bieżnik zużywa się w sposób równomierny, zapewnia większy przebieg i lepszą efektywność paliwową. Cztery główne rowki bieżnika o zygzakowatym kształcie pozwalają uzyskać doskonałą stabilność boczną. Ponadto gwarantują optymalne odprowadzanie wody, zmniejszając ryzyko występowania akwaplanacji na mokrych czy zabłoconych drogach. Solidne, bezlamelowe bloki części barkowej na obu zewnętrznych żebrach, zastosowane w oponach SmartControl TW01 zapewniają równowagę i doskonałą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, a także znaczne przebiegi.

Mieszanki gum wykorzystane w ogumieniu SmartControl TW01 dobrano specjalnie z myślą warunkach zimowych. Dodanie syntetycznego kauczuku o szczególnej odporności na zimno (niska temperatura zeszklenia) gwarantuje, że mieszanka nie twardnieje nawet w skrajnie niskich temperaturach, stale zachowując swoje właściwości. Zastosowanie specjalnej mieszanki gum pozytywnie wpływa na przebiegi i opór toczenia.

Z uwagi na specjalną strukturę opon z serii SmartControl możliwe było zmniejszenie ruchów osnowy, co poskutkowało niższą temperaturą roboczą i większą oszczędnością paliwa. Ponadto zastosowanie technologii SCCT (ang. Stiffness Control Contour Theory) pozwoliło uzyskać optymalny kontur opony, co korzystnie wpływa na właściwości jezdne, natomiast zaawansowana drutówka umożliwia ponowne bieżnikowanie. Obecnie nowe zimowe ogumienie SmartControl TW01 marki Hankook dostępne jest w rozmiarze 385/65R22,5. Rozszerzenie gamy produktów SmartControl, m.in. o nowe rozmiary opon przeznaczonych na oś kierowaną i napędową, planowane jest na przyszły rok.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!