Elektryczny Nissan z tytułem najlepszego samochodu użytkowego

8 września 2016, 12:30

Nissan e-NV200 zdobył Niemiecką Nagrodę dla Pojazdu Użytkowego za rok 2016 w specjalnej kategorii „Elektryczny miejski samochód dostawczy”.


Kompaktowy furgon, w którym w pełni elektryczny zespół napędowy połączono z dużą przestrzenią ładunkową, jest pierwszym pojazdem nagrodzonym w uznaniu jego wyższości w kategorii elektrycznych samochodów dostawczych. Prestiżowa nagroda zostanie wręczona 23 września 2016 roku na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze.

Niemieckie Nagrody dla Pojazdów Użytkowych, przyznawane przez niemieckie czasopisma branżowe Handwerk-Magazin i Deutschen Handwerks Zeitung, są uważane za ważny wskaźnik jakości produktu w tym sektorze.

Każdy pojazd zgłoszony do konkursu przechodzi szczegółowy, dwudniowy test, zaś jurorami są rzemieślnicy — prawdziwi eksperci w dziedzinie wytrzymałości i praktyczności. W tegorocznych testach udział wzięło łącznie 15 właścicieli firm i mistrzów rzemieślniczych reprezentujących różne branże. Oprócz standardowych furgonetek z silnikami Diesla po raz pierwszy testowano także elektrycznego vana.

nissan-e-nv200

Nissan e-NV200 dysponuje przedziałem ładunkowym o kubaturze ponad 4,2 m3 przy najwyższej w swojej klasie ładowności 770 kg. W środku zmieszczą się zatem dwie europalety z towarem. Załadunek i rozładunek ułatwiają przesuwane drzwi boczne oraz szeroko otwierane drzwi z tyłu pojazdu.

Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego pochodzącego z modelu LEAF oraz akumulatorów, których ładowanie od 0 do 80% pojemności trwa niespełna 30 minut, firmy otrzymują niemal bezgłośny pojazd z bezemisyjnym zespołem napędowym.

Nissan e-NV200, dostępny w wersji dostawczej Combi lub z pełnym wykończeniem wnętrza jako osobowa Evalia, wyróżnia się wyjątkowo niskimi kosztami eksploatacji. Koszt energii zużywanej na pokonanie 1 kilometra wynosi od 0,03 EUR, a koszty serwisowania są o 40% niższe w porównaniu z podobnym modelem napędzanym silnikiem wysokoprężnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!