Na IAA 2016 Kögel prezentuje wywrotkę wannową do transportu asfaltu

9 września 2016, 10:22

Na targach IAA 2016 firma Kögel prezentuje pokazaną w pełni izolowaną wywrotkę wannową do transportu asfaltu. Dwu- i trzy-osiowe wywrotki wannowe firmy Kögel o pojemności 24 m³ są dostępne we wszystkich wariantach różniących się grubością ścian i wanny, jak również z pełną izolacją termiczną wanny.

Wystawiana na targach IAA 2016 3-osiowa wywrotka wannowa do transportu asfaltu o pojemności 24 m³ to wariant wyposażony w wannę z dnem o grubości 5 mm, ścianę tylną o grubości 4 mm wykonaną z ulepszonej cieplnie stali Hardox-450 i ściany boczne wykonane z 4-milimetrowej blachy stalowej S700 o wysokiej wytrzymałości. Kombinacja ta stanowi optymalne rozwiązanie przeznaczone do stosowania w transporcie mieszanek asfaltowo-żwirowych. Celem stosowania na niewielkich budowach, naczepę wannową do transportu asfaltu można opcjonalnie wyposażyć w przegubową tylną oś skrętną.
Koegel_asphalt_tipper_trailer_2
Zgodnie z dyrektywą dot. asfaltu, wanna wywrotki Kögel do transportu asfaltu jest całkowicie izolowana i wyposażona w zintegrowany czteropunktowy system pomiaru temperatury ze wskaźnikiem i opcjonalną drukarką. Na ekranie wyświetlacza pokazywane są naprzemiennie stany czterech punktów pomiarowych oraz średnia wartość temperatury. Materiał izolacji termicznej to wysokiej klasy termoutwardzalny materiał izolacyjny, przystosowany do eksploatacji w temperaturach do 200°C.

Pokrycie zewnętrzne jak również cała rama pojazdu są chronione przed korozją przy użyciu technologii nanoceramicznej oraz powłoki KTL, pokrytej następnie warstwą lakieru UV. System czujników temperatury jest łatwy w konserwacji bez zdejmowania pokryw blaszanych. Do izolacji części górnej służy pokrywa przesuwna wykonana z materiału termoodpornego. Parametry termoizolacji całkowicie izolowanej wanny na asfalt przekraczają stawiane im wymagania. Dzięki temu gwarantowana jest stabilność temperatury asfaltu.

Doskonała przydatność do stosowania przy budowie dróg
Nowa wywrotka wannowa firmy Kögel do transportu asfaltu wyposażona jest w dłuższy o 170 mm zwis wanny, który został zaprezentowany przez producenta już w 2014 r. Dzięki temu pojazd ten doskonale nadaje się do zastosowania przy budowie dróg. Nie jest zatem potrzebny żaden dodatkowy zsyp. W ten sposób klient nie tylko zaoszczędzi, ale także zmniejszy masę pojazdu. Oprawy lamp, odseparowane od uchwytów błotników, mają łatwo i szybko regulowaną wysokość, co pozwala na zwiększenie ich odległości od asfaltu bądź od rozściełaczy asfaltu. Również udoskonalona wersja odchylanej do góry składanej blokady ochrony przeciwnajazdowej, która również została wdrożona w zeszłym roku, stanowi idealne rozwiązanie ułatwiające współpracę z rozściełaczami do asfaltu. W ten sposób zmniejsza się ilość zabrudzeń asfaltem. Całkowicie obniżane haki blokujące klapy tylne są wsuwane przy rozładunku automatycznie do wnętrza tylnej burty, przez co są lepiej chronione przed zanieczyszczeniami i spadającymi kamieniami.
Koegel_asphalt_tipper_trailer_1
Wywrotka wannowa z całkowicie izolowaną termicznie wanną produkowana jest również przez siostrzaną spółkę – Humbaur. W ten sposób firma wychodzi naprzeciw życzeniom swoich klientów, którzy preferują zakupy w jednym miejscu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!