Wspólna pasja do ciężarówek łączy klientów Europart Polska

12 września 2016, 23:26

FIA European Truck Racing Championship, czyli Wyścigowe Mistrzostwa Europy Samochodów Ciężarowych, to bardzo popularny w Europie sport motorowy, gromadzący na torach corocznie setki tysięcy fanów. W weekend 2-4 września br. zawodnicy przyjechali do czeskiej miejscowości Most, gdzie rozegrana została szósta eliminacja tegorocznego sezonu wyścigowego.  Zmaganiom tym towarzyszył gorący doping klientów firmy Europart Polska.

DSC_0073 (Kopiowanie)

Rywalizujące ze sobą wyczynowe pojazdy, mimo iż zostały zbudowane na bazie seryjnych ciężarówek, wewnątrz skrywają niezawodne części, wytrzymujące ciężkie warunki podczas wyścigu. Firma Europart już czwarty rok z rzędu wyposaża ciężarówki wyścigowe oraz pojazdy zaplecza technicznego w komponenty Europart, tj. klocki i tarcze hamulcowe, turbosprężarki, akumulatory, filtry paliwa i elementy układu kierowniczego – części, które później trafiają do setek tysięcy samochodów ciężarowych jeżdżących po Europie. Informacja zwrotna nt. wytrzymałości tych produktów ma istotny wpływ na późniejszy rozwój tych części. W bieżącym sezonie wyścigowym firma Europart wspiera niemiecki zespół Reinert Racing startujący w Mistrzostwach Europy dwoma pojazdami MAN, prowadzonymi przez Rene Reinerta i Steffi Halm. Zawodnicy osiągają bardzo dobre wyniki i aktualnie są odpowiednio na 4. i 6. miejscu w klasyfikacji generalnej. Hamulce i inne części marki Europart testuje również niemiecki zawodnik Sascha Lenz, który w swoim MAN-ie zajmuje aktualnie 8. miejsce wśród europejskich kierowców.

DSC_0289 (Kopiowanie)

Wspólne kibicowanie

Miejsce w czołówce najlepszych kierowców, to powód do dumy dla Europart – to moment, który chce dzielić wspólnie ze swoimi klientami. Na zaproszenie Europart Polska na 6. rundę eliminacji Mistrzostw Europy Truck Racing do czeskiego Mostu pojechało 23 klientów, przedstawicieli warsztatów i serwisów ciężarowych z całej Polski. Dopingując wspierane zespoły mogli nie tylko poczuć smak rywalizacji, ale i zaobserwować jak jeżdżą kierowcy wyścigowi i jak eksploatują swoje ciężarowe bolidy.

– „Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja na torze, gdy pojazdy jechały blisko siebie, dosłownie przepychały się podczas wyprzedzania, gubiąc elementy zderzaków, oczywiście w granicach bezpieczeństwa. Do tego zderzały się, rozbijały, wypadały z toru i to było najbardziej efektowne” – skomentował Marcin Puchalski, kierownik działu zakupów OTC z Rzeszowa.

Tych ponad 5-tonowych ciężarówek wyścigowych, wyposażonych w 1100-konne silniki o potężnych momentach obrotowych nie spotkamy na drogach krajowych – to na torze pojazdy te są w stanie rozpędzić się do 150−160 km/h w parę sekund, by nagle zahamować, a zastosowane klocki i tarcze hamulcowe pracujące w temp. dochodzącej do 600 °C takie obciążenie wytrzymują.

DSC_0800 (Kopiowanie)

– „Pojazdy te są specjalnie przygotowane i wyposażone w wytrzymałe części, przystosowane do ekstremalnych przeciążeń. Na tej podstawie wnioskuję, że części, które firmuje Europart są dobrej jakości – jeśli są w stanie wytrzymać takie warunki eksploatacji w ciężarówce podczas wyścigu, to w zwykłym ciągniku gdzie te przeciążenia są zupełnie inne, mniejsze, będą funkcjonowały bez zarzutu.” – dodał Marcin Puchalski.

Sponsoring, to właśnie wsparcie techniczne i produktowe dla ścigających się zespołów, a tor wyścigowy jest doskonałym polem do testów jakości i niezawodności części i materiałów Europart.

– „Cieszy nas niezmiernie, że zauważalnie rośnie zaufanie do produktów marki Europart i zainteresowanie nimi w Polsce. Klienci doceniają wysoką jakość tych produktów, które są certyfikowane zgodnie z najwyższymi standardami branży motoryzacyjnej i testowane w tak ciężkich warunkach, jakimi są wyścigi ciężarówek” – powiedział Karol Prozner, prezes Europart Polska i dodał: – „Wspólne kibicowanie, to doskonała okazja, by mniej formalnie, w luźnej atmosferze, wspólnie dzielić z klientami pasję do ciężarówek. Szczególnie rozpiera nas duma, gdy kierowcy wspieranych przez nas zespołów aż 5-krotnie w ciągu weekendu stają na podium.”

DSC_0381 (Kopiowanie)

Moc atrakcji

Europart Polska przygotował dla zaproszonych gości wiele niespodzianek. W przerwie między wyścigami zorganizowano m.in. spotkanie z kierowcą wyścigowym Rene Reinertem oraz mechanikami zespołowymi w miejscu ich pracy, czyli przy ciężarówkach wyścigowych, a to wszystko by klienci mogli poznać bliżej specyfikę pracy mechaników zespołowych. Klienci żywo komentowali pracę mechaników wyścigowych, stwierdzając m.in. że tak na pierwszy rzut oka nie różni się znacznie od pracy w tradycyjnym warsztacie, bo wymieniane są te same części, czyli klocki hamulcowe, tarcze itd., ale odbywa się to przede wszystkim pod większą presją czasu i naznaczona jest dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo i finalny wynik zawodnika. Zauważyli, że mechanicy wyścigowi mają świadomość, że po ich ingerencji w pojazd, kierowca wyjedzie na tor i będzie rywalizować z dużą prędkością, narażając się na kolizje i nawet wypadnięcie z toru.

DSC_0805 (Kopiowanie)

Zaproszeni klienci mieli również okazję wejść na prostą startową podczas tzw. „grid walk”, obejrzeć z bliska ciężarówki ustawione i przygotowane do startu, zrobić pamiątkowe zdjęcie.

DSC_0798 (Kopiowanie)

Wyjazd zorganizowany przez Europart Polska nie zakończył się tylko na atrakcjach wyścigowych w Moście. W planie znalazły się jeszcze m.in. wieczór atrakcji w Dreźnie a także zwiedzanie muzeum motoryzacji w Zamku Topacz k. Wrocławia.

DSC_0326 (Kopiowanie)

Marka Europart

Firma Europart ma w swej ofercie szeroki asortyment produktów sprzedawanych pod marką Europart – aktualnie jest to ponad 6500 części. Oprócz materiałów eksploatacyjnych i części używanych w warsztatach, takich jak produkty chemiczne, oleje, filtry i narzędzia, to również części związane z układem hamulcowym, podwoziem i silnikiem, oświetleniem i elektryką. Są to wysokiej jakości zamienniki markowych oryginałów, mające bardzo dobry stosunek ceny do jakości i pomagające klientom redukować koszty eksploatacji i napraw, a przez to obniżać całkowity koszt posiadania (TCO). Co ważne – mają porównywalny współczynnik reklamacji do części oryginalnych – dzięki efektywnemu zarządzaniu jakością, odsetek reklamacji produktów marki Europart wynosi mniej niż 0,019 %! Produkty Europart są starannie selekcjonowane i przetestowane według najwyższych standardów oraz certyfikowane przez TÜV i MPA. Dostępne są w całej Europie, w sieci 300 oddziałów i biur sprzedaży Europart w 28 krajach europejskich.

 

Artykuł sponsorowany Europart

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!