Zimowe opony dla transportu pasażerskiego

15 września 2016, 11:04

Transport pasażerski, szczególnie podczas trudnych zimowych warunków, wymaga bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań. Jednak odpowiednie opony zimowe mają znaczenie nie tylko w rejonach wyżynnych i górzystych, ale także na nizinach i w ruchu miejskim. Dlatego Continental w zimowej ofercie do autobusów i autokarów poleca opony, które zapewnią bezpieczną jazdę w każdych warunkach, zarówno po śniegu, błocie czy oblodzonej drodze.

W transporcie pasażerskim najważniejsze jest bezpieczeństwo niezależnie od warunków pogodowych. Dlatego opony, w które wyposażone są autobusy i autokary, muszą spełniać wysokie wymagania, aby zapewnić komfortową i bezpieczną jazdę nawet na ubitym śniegu, błocie oraz lodzie.

Kompleksowa oferta dla autobusów i autokarów
Continental_ContiUrbanHA3_MS_zdjecie
Do autobusów miejskich Continental poleca oponę Conti Urban HA3 M+S, która została zaprojektowana wyłącznie z myślą o wyzwaniach ruchu miejskiego, jak np. wysokie krawężniki, konieczność częstego zatrzymywania się na światłach, czy korki. Wyróżnia ją szerszy bieżnik zapewniający doskonałą stabilność w zakrętach oraz gęsto rozmieszczone lamele, dzięki którym zachowana jest wysoka przyczepność na mokrej nawierzchni.

Dla autobusów pokonujących trasy regionalne, Continental proponuje natomiast oponę Conti CityPlus HA3 M+S. Cechują ją wysokie przebiegi, które wraz z zoptymalizowanym poziomem oporów toczenia, zapewniają efektywną eksploatację. Udoskonalone właściwości jezdne, dzięki zastosowaniu specjalnego materiału do jazdy po mokrej nawierzchni, gwarantują większe bezpieczeństwo.
Zarówno opony Conti Urban jak i CityPlus są oznaczone homologacją M+S co oznacza, że zapewnią lepsze osiągi na śniegu oraz błocie w porownaniu ze standardowym ogumieniem.

Zima w mieście…
Continental_ContiUrbanScandinaviaHD3_zdjecie
… może być bardzo wymagająca, dlatego na trudne warunki do autobusów miejskich Continetal poleca linię Conti UrbanScandinavia, do montażu na wszystkich osiach autobusów. Dzięki specjalnym wzorom bieżnika z licznymi krawędziami i lamelami, opona zapewnia doskonałą przyczepność oraz wyższą odporność ścian bocznych na wszystkich osiach gwarantując przy tym wysokie przebiegi. Ponadto na oś napędzaną Continental dodatkowo oferuje oponę Conti UrbanScandinavia HD3, która w trudnych warunkach zapewnia dodatkową przyczepność i przebiegi wyższe nawet o 30%. Wysoki poziom trakcji opony na drogach pokrytych śniegiem i lodem, umożliwiają liczne wgryzające się w nawierzchnię krawędzie i lamele.

Maksimum bezpieczeństwa w warunkach zimowych
Aby bezpiecznie pokonać każdą zimową trasę Continental posiada w swojej ofercie specjalną oponę zimową HSW 2 Coach przeznaczoną do użytkowania w ruchu długodystansowym
i regionalnym.
Opona gwarantuje niższy poziom hałasu oraz zapewnia doskonałe właściwości jezdne nawet po śniegu i lodzie. Dzięki wprowadzeniu trójwymiarowych wannowych lamelek, opona charakteryzuje się doskonałą przyczepnością na wszystkich osiach. Wysokie przebiegi zapewnia natomiast innowacyjna geometria bieżnika o szerokim użebrowaniu na barku, który pozwala na równomierne zużycie opony.

Opony zimowe to inwestycja w bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i samego pojazdu, dlatego Continetnal zaleca operatorom autobusów, by w okresie jesienno-zimowym wyposażyli swoje floty w odpowiednie opony przystosowane do trudnych warunków pogodowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!