„Widoczni – Bezpieczni na drodze” – akcja społeczna Winkler Polska

16 września 2016, 14:24

Firma Winkler Polska przeprowadziła w tym roku II edycję akcji społecznej pt. „Widoczni – Bezpieczni na drodze”. Tym razem akcją „Widoczni – Bezpieczni na drodze” zostały objęte dzieci w wieku szkolnym z Dąbrowy Górniczej i Czeladzi. W ramach akcji i w tym roku udało nam się rozdać ponad 3000 dziecięcych kompletów odblaskowych składających się z kamizelki i opaski odblaskowej.

Jest to bardzo ważna akcja skierowana głównie do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, ale również do rodziców. Edukacja w zakresie bezpieczeństwa na drodze jest niezmiernie istotna – oprócz tego, że należy używać elementów odblaskowych, trzeba też wiedzieć jak je prawidłowo nosić. „Musimy pamiętać, że zarówno piesi jak i rowerzyści poruszający się po zmroku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym stają się mniej widoczni, a przez to mniej bezpieczni, dlatego tak ważne jest używanie i noszenie elementow odblaskowych” – mówi Adam Czarnecki dyrektor firmy Winkler.
15050_Winkler_plakat_A1_30-09-2015
Tegoroczna akcja została przeprowadzona przez pracowników firmy Winkler podczas X Jubileuszowego Festiwalu Ludzi Aktywnych, który odbył się 3 września w Dąbrowie Górniczej w Parku Hallera. Dzięki wielu atrakcjom przygotowanym przez organizacje pozarządowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych, festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem a firma Winkler miała możliwość rozdać ponad 1500 zestawów kamizelek i opasek odblaskowych dla dzieci. Elementy odblaskowe można było odbierać przy specjalnie przygotowanym stanowisku, przy którym pracownicy firmy Winkler uświadamiali dzieciom i rodzicom jak bardzo ważne są kwestie widoczności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podobną akcję firma Winkler przeprowadziła 10 września w Parku Prochownia w Czeladzi podczas organizowanych Dni Dzielnicy Czeladź Piaski – dzielnicy, w której znajduje się siedziba firmy Winkler Polska. Akcja została przygotowana przez firmę przy współpracy z Urzędem Miasta Czeladź. Podczas imprezy dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół zostały zaopatrzone w elementy odblaskowe – również tutaj zostało rozdane prawie 1500 zestawów. Akcja została bardzo pozytywnie odebrana przez wszystkich beneficjentów zarówno tych najmłodszych jak i rodziców.

Firma Winkler ma nadzieję, że poprzez akcje „Widoczni – Bezpieczni na drodze” wpłynie na poprawę widoczności dzieci na drodze i tym samym przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym – co z racji profilu firmy i jej działalności – jest tematem szczególnie ważnym i bliskim Zarządowi oraz wszystkim pracownikom firmy Winkler Polska .

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!