Premier wstawiła się za kierowcami jeżdżącymi przez Calais

19 września 2016, 9:59

Premier Beata Szydło na nieformalnym szczycie UE w Bratysławie rozmawiała z prezydentem Francji Francois Hollandem na temat trudnej sytuacji kierowców przejeżdżających przez Calais i agresywnych zachowań imigrantów. Prezydent Francji obiecał zainteresować się problemem.
010_l1020207
„Na marginesie szczytu spotkałam się z panem prezydentem Francois Hollandem. Zwróciłam się do niego z kwestią ochrony polskich przewoźników, którzy w tej chwili mają kłopoty w Calais. Pan prezydent zadeklarował sprawdzenie tego problemu i oczywiście podjęcie odpowiednich kroków – powiedziała premier. Jak poinformowała premier Beata Szydło prezydent Francois Holland sprawę polskich kierowców w Calais będzie monitorował i będzie w stałym kontakcie w tej kwestii.” – można przeczytać na stronie Pani Prezes Rady Ministrów.

Czekamy z niecierpliwością na efekty rozmów głów państw. Ciekawe na ile zapewnienia francuskiego prezydenta to jedynie polityczna kurtuazja, a na ile zamierza rzeczywiście zainteresować się problemem przewoźników. Do sprawy na pewno wrócimy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!