Inteligentne opony Continental iTyre

23 września 2016, 9:31

Continental uzupełnia gamę opon do pojazdów ciężarowych o inteligentne opony iTyre z fabrycznie zainstalowanymi czujnikami ContiPressureCheck do natychmiastowego pomiaru poziomu ciśnienia i temperatury w oponie.

Continental_iTireContinental wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne i realizując oczekiwania branży transportowej, opracował nową oponę premium – iTyre. Nowość z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ContiPressureCheck do pomiaru ciśnienia i temperatury w oponach, pozwoli operatorom flot utrzymywać wysoki poziom bezpieczeństwa i optymalizować koszty użytkowania opon. Obecnie iTyre są dostępne w 22 popularnych rozmiarach.

Zebrane ze wszystkich opon dane, dzięki czujnikom umieszczonym w iTyre, są na bieżąco przesyłane do centralnego odbiornika, który przetwarza informacje, a następnie zapisuje sygnały wysyłane przez czujniki i przesyła je dalej. Informacje, które kierowca może odczytać na wyświetlaczu deski rozdzielczej w kabinie samochodu, pozwalają mu w czasie rzeczywistym w pełni kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach.

System ContiPressureCheck wykorzystany w oponach iTyre jest kompatybilny z różnymi systemami telematycznymi, dzięki czemu dane pomiaru ciśnienia i temperatury są przesyłane do urządzeń zewnętrznych. W ten sposób operator floty ma natychmiastowy dostęp do przejrzystych informacji i może sprawniej zarządzać ogumieniem.

Opony iTyre z czujnikami ContiPressureCheck to nie tylko wysoki poziom kontroli i bezpieczeństwa. To także gwarancja obniżania zużycia paliwa, co zapewnia prawidłowe ciśnienie w oponie zmniejszające opory toczenia. Ponadto stała kontrola poziomu ciśnienia ma także pozytywny wpływ na dłuższą żywotność opon.

Gama opon iTyre będzie konsekwentnie poszerzana. Czujniki ContiPressureCheck można także zakupić osobno, w celu zainstalowania ich w już eksploatowanych oponach.

 

Screenshot_2

Screenshot_3

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!