Solaris z nagrodą „Bus of the Year 2017”

23 września 2016, 10:57

Solaris Bus & Coach zdobył nagrodę za najlepszy autobus miejski roku. Tytuł „Bus of the Year 2017” został przyznany podczas targów IAA w Hanowerze. Przez jury został wyróżniony model Solaris Urbino 12 electric, w którym docenione zostały wyjątkowe właściwości pojazdu produkowanego pod Bolesławcem.

lajki
– Ta prestiżowa nagroda to ważny komunikat dla naszych obecnych i potencjalnych klientów. Umacnia nas w przekonaniu, że wybraliśmy dobry kierunek rozwoju, zaś autobusy elektryczne to droga którą idzie Europa – powiedział wiceprezes zarządu spółki Solaris Bus & Coach Dariusz Michalak.

Uznanie jury wzbudziło fakt zamontowania dwóch systemów ładowania: pantografu, który może być używany np. w trakcie postoju na przystankach, a także złącza typu plug-in, które można podłączyć do ładowarki znajdującej się na terenie zajezdni autobusowej. Na pokładzie autobusu znajdziemy baterie o pojemności 240 kWh.

Wiceprezes Dariusz Michalak, wskazuje jak ważnym momentem było rozpoczęcie prac nad elektrycznym autobusem, w który wiele osób na początki prac nie wierzyło.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!