Firma Kögel prezentuje naczepę typu Mega z indywidualnym wyposażeniem

27 września 2016, 14:58

Na targach pojazdów użytkowych IAA 2016 firma Kögel zaprezentowała naczepę typu Mega, która doskonale nadaje się do realizacji standardowych zadań oraz transportu ładunków wielkogabarytowych. Wysokość wewnętrzna wynosząca trzy metry czyni tę naczepę dobrym narzędziem dla przewoźników z branży motoryzacyjnej, wykonujących transporty „just-in-time”. Hydrauliczny mechanizm podnoszenia dachu wchodzący w skład seryjnego wyposażenia naczepy umożliwia załadunek i rozładunek trzech ustawionych piętrowo skrzyniopalet. Zwiększa to boczną i tylną wysokość przeładunku do ponad trzech metrów.
kogl
Różnorodne wyposażenie indywidualne
Egzemplarz prezentowany na targach IAA 2016 posiada nowy, opcjonalny schowek do przewożenia wózka paletowego w tylnej części pojazdu, jak również łańcuchy zabezpieczające oraz schowek na przeciwciężar usytuowany na przedniej ścianie. Niniejszy pojazd posiada również opcjonalny system podwójnego załadunku przy użyciu stalowych szyn o profilu ceowym oraz teleskopowych aluminiowych belek do zabezpieczania ładunku. Rozwiązanie to umożliwia szybkie utworzenie drugiego poziomu ładunkowego o maksymalnej ładowności użytkowej 10 t, a tym samym podwojenie liczby miejsc paletowych. Zamiast bocznego zabezpieczenia przeciwnajazdowego po lewej, patrząc w kierunku jazdy, stronie, zamontowano cztery opcjonalne skrzynki narzędziowe z tworzywa sztucznego. Wynikająca stąd podwójna korzyść widoczna jest gołym okiem: służą one zarówno jako zabezpieczenie przeciwnajazdowe, jak i miejsce do przechowywania narzędzi, pasów transportowych, bocznych siatek zabezpieczających i innych akcesoriów. Ponadto w naczepie Mega zaprezentowano urządzenie do podnoszenia pierwszej osi, przyspawaną stalową listwę odbojową do palet, stalowe mocowanie świateł, felgi aluminiowe itd.

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją
W naczepie Kögel Mega cała rama pojazdu jest chroniona przed korozją przy użyciu technologii nanoceramicznej oraz powłoki KTL, a następnie pokrywana jest warstwą lakieru UV.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!