Jak według Boscha będzie wyglądać ciężarówka przyszłości

28 września 2016, 9:14

Według niemieckiej firmy w przyszłości kierowcy ciężarówek staną się menedżerami z zakresu logistyki. Praca kierowcy ma ulec diametralnym zmianom zaledwie w ciągu 10 lat.

AA24a-09.16
Opis zadań na stanowisku kierowcy: wykonywanie kluczowych prac spedycyjnych, w tym sprawdzanie statusu transportu poprzez dane dostępne w chmurze, obsługa skrzynki e-mail, organizowanie tras i dostosowywanie ich przebiegu do konieczności przyjęcia dodatkowego załadunku. Profil idealnego kandydata: umiejętność pracy w zespole, zdolność do realizacji wielu zadań, znajomość nowych kanałów komunikacji i mediów społecznościowych.

Tak w nieodległej przyszłości może wyglądać ogłoszenie o pracę dla kierowców ciężarówek. W ciągu najbliższych lat zmienią się bowiem wymagania dla kandydatów na tym stanowisku. „Kierowcy ciężarówek zmienią się w przyszłości ze zwykłych kierowców w menedżerów do spraw logistyki – mówi dr Markus Heyn, członek zarządu firmy Robert Bosch GmbH.

Wielozadaniowość za kierownicą
Bosch po raz pierwszy zaprezentuje swoją koncepcję „VisionX” na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze w hali 17, na stoisku B12. Za parę lat pojazdy użytkowe będą w pełni połączone z siecią, w niektórych przypadkach autonomiczne, napędzane zależnie od potrzeb – bardzo efektywnym Dieslem czy nawet elektrycznie. „Pojazd przyszłości będzie 40-tonowym, inteligentnym urządzeniem na kółkach” – mówi Heyn. Inteligentna łączność i automatyzacja pozwolą na poruszanie się po autostradzie, nawet bez ingerencji kierowcy.
Dzięki temu kierowca będzie miał czas na wykonanie innych zadań, takich jak planowanie trasy, przygotowanie dokumentów przewozowych lub po prostu na odpoczynek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!