Zamówienie na 635 autobusów z napędem CNG MAN’a

1 sierpnia 2008, 0:00

Firma Ankara zamówiła kolejnych 500 autobusów na gaz ziemny (CNG, Compressed Natural Gas) typu MAN Lion’s Classic. Już w roku 2006 turecka spółka handlowa należąca do grupy MAN Nutzfahrzeuge – MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. – uzyskała w wyniku przetargu ogłoszonego przez komunalne zakłady komunikacyjne EGO zlecenie na dostawę 490 autobusów. Te wyjątkowo przyjazne dla środowiska i w pełni klimatyzowane autobusy miejskie pojawią się na ulicach Ankary, w ramach realizacji drugiego zamówienia, w okresie od listopada 2008 do września 2009.

Władze miasta Hagi oraz znany operator transportu osobowego HTM Personenvervoer NV również postawili na całkowicie ekologiczną technologię napędu na gaz ziemny opracowaną przez firmę MAN i złożyli zamówienie na 135 autobusów niskopodłogowych MAN Lion’s City z silnikiem na gaz ziemny.

Silniki te już od roku 1999 spełniają wymagania dobrowolnej normy spalinowej EEV, a także bardzo ostre kryteria określone przez zarząd miasta Haaglanden w stosunku do emisji dwutlenku azotu, stanowiące jeden z warunków ostatniego zamówienia. Silniki ssące typu MAN E 2866 DUH04 o mocy 245 KM są znane z bardzo niskiej emisji spalin i szumów. Dostawy pojazdów będą realizowane w latach 2009 – 2011. Przedsiębiorstwo HTM należy do najbardziej innowacyjnych operatorów w Holandii, a dzięki temu dużemu zleceniu po raz pierwszy zostało klientem Grupy MAN Nutzfahrzeuge.

Dotychczas firma MAN sprzedała ponad 4 000 kompletnych autobusów i podwozi z napędem CNG. Napęd na gaz ziemny dostępny jest w autobusach MAN Lion’s Classic i autobusach niskopodłogowych Lion’s City a także w znacznym stopniu w autobusach pojedynczych i przegubowych. Silnik z napędem na gaz ziemny o mocy 245 KM już dzisiaj spełnia wartości graniczne normy Euro 6, które przypuszczalnie będą obowiązywały od roku 2013.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!