Scania transportuje parowóz Kolejorza

13 października 2016, 10:46

Dwa pojazdy Scania przeznaczone do transportu nienormatywnego wykorzystano do przewiezienia historycznego parowozu Lecha Poznań. Odnowiona lokomotywa oraz jej tender zostały dostarczone na specjalnie wybudowany peron przed stadionem.
scania_transportuje_parowoz_kolejorza_2
60-letni parowóz i tender przewieziono na samochodach ciężarowych Scania z bocznicy kolejowej Poznań Górczyn na stadion KKS Lech Poznań przy ul. Bułgarskiej. Cały ładunek ważył w sumie 140 ton i był transportowany na zestawach należących do firmy Universal Transport Polska Sp. z o. o. Do transportu wykorzystano pojazdy Scania R580 8×4/4 z napędem na dwie osie, z silnikami Euro 6.
– Cieszymy się, że mogliśmy wykonać to niecodzienne zlecenie. Ze względu na gabaryty ładunku transport odbywał się w nocy. Dodatkowo, należało zdemontować część infrastruktury drogowej, w tym sygnalizację świetlną i rozpiąć linię trakcyjną komunikacji miejskiej. Wysokość transportowa zestawu wyniosła 5,7 m, a przewożona lokomotywa miała 23 m długości. Realizacja tej wyjątkowej akcji zajęła nam w sumie około 40 minut, jednak jej skala trudności w stosunku do samego czasu trwania transportu jest znacząco większa. To był wielomiesięczny okres przygotowań, konsultacji, ważących decyzji organizacyjnych i technicznych, który został w ostatnich tygodniach przed załadunkiem wielokrotnie zintensyfikowany. Chciałbym podziękować wszystkim naszym partnerom oraz pracowniom Universal Transport Polska za wyjątkowe poświecenie i fachowe zaangażowanie. Tym bardziej, że nasze powiazania z regionem Wielkopolski nie wynikają z samej sympatii do drużyny Lecha. Jesteśmy przede wszystkim poznaniakami! – komentuje Pawel Borowski, prezes zarządu Universal Transport Polska Sp. z o.o.
scania_transportuje_parowoz_kolejorza_1
Transport najwyższej wagi
Universal Transport Polska Sp. z o. o. specjalizuje się w realizacji projektów logistycznych, w dużym zakresie związanych z lądowym transportem wielkogabarytowym. We flocie poznańskiego oddziału firmy znajduje się 10 pojazdów Scania, w tym 6 sztuk R580 i 4 pojazdy G 450 LA4x2.
– Scania jest jednym z wiodących producentów, oferujących pojazdy przeznaczone do transportu nienormatywnego o masie całkowitej zespołu pojazdów sięgającej nawet 250-ciu ton. Dostarczamy średnio około 100 ciągników siodłowych wykorzystywanych w tego typu transportach każdego roku. Nasi klienci, to firmy o wysokim stopniu specjalizacji, które szczególnie doceniają system modułowy Scania pozwalający uzyskać rozwiązanie „skrojone na miarę” ich specyficznych potrzeb. Nie bez znaczenia jest również bezkompromisowa moc generowana przez wyjątkowe silniki V8 Euro 6 – komentuje Mirosław Gołaszewski, inżynier sprzedaży Scania Polska S.A.

Scania transportuje parowóz Kolejorza
Transport historycznej lokomotywy odbył się w ramach akcji „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska” organizowanej przez Lecha Poznań i Lecha Pils, sponsora klubu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!