Firmy Hankook i Schmitz Cargobull AG zacieśniają strategiczną współpracę

20 października 2016, 11:49

Podczas 66. edycji targów pojazdów użytkowych firmy Hankook i Schmitz Cargobull uzgodniły przedterminowe przedłużenie współpracy.

Obejmie ona rozszerzenie obecnych umów na dostawy w segmencie oryginalnego wyposażenia, współpracę strategiczną w zakresie działalności flotowej na szczeblu europejskim oraz rozwój w obszarze części zamiennych w postaci opon marki Hankook do naczep, w ramach obecnej współpracy sprzedażowej, między siecią partnerów serwisowych Schmitz Cargobull i wspólnym partnerem serwisowym Pneunet. Firma Hankook dostarcza ogumienie do naczep Schmitz Cargobull od 2013 r. Obecnie oferuje 11 rozmiarów opon w segmencie oryginalnego wyposażenia. Oba przedsiębiorstwa współpracują w zakresie pełnej obsługi od początku 2015 r. i koncentrują się na rynku europejskim.
csm_hankook_on_schmitzcargobull_1_e649d9f81b

Tony Lee, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w Hankook Tire Europe, przyznaje: „Rozszerzenie współpracy z firmą Schmitz Cargobull ma dla nas strategiczne znaczenie, zwłaszcza w kontekście dalszego rozwoju w segmencie oryginalnego wyposażenia i części zamiennych do naczep”.

„Przedłużenie długoterminowej współpracy strategicznej z firmą Hankook wydaje się być naturalnym krokiem, ponieważ strategia firmy Hankook stanowi skuteczne uzupełnienie planów Schmitz Cargobull”, mówi Bernhard Schmitz, udziałowiec i zastępca dyrektora generalnego ds. zakupów. „Uważamy, że długofalowa współpraca z Hankook będzie dopełnieniem naszych produktów klasy premium, co pomoże dostarczać klientom optymalne rozwiązania transportowe również w przyszłości”.

Hankook dostarcza firmie Schmitz Cargobull AG pełną gamę najnowocześniejszego ogumienia wchodzącego w skład oryginalnego wyposażenia. Opony z serii e-cube MAX i SmartWork przystosowano do warunków europejskich, są niezwykle przyjazne dla środowiska i zarazem ekonomiczne. Opony TBR firmy Hankook przeznaczone do krajowego i międzynarodowego transportu ciężkiego, montowane są jako wyposażenie oryginalne głównie w produktach przeznaczonych na rynek europejski. Obecnie obejmują one 11 rozmiarów ogumienia od 19,5 do 22,5 cali, w tym imponujące rozmiarem modele 445/45R19.5, 435/50R19.5 oraz 455/40R22.5 z serii e-cube. Wszystkie opony marki Hankook dostarczane są bezpośrednio do zakładów producenta naczep, które znajdują się w miejscowości Altenberge w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!