Zawody Mobil Delvac Strong Traker: Mistrz nadal niepokonany

, 27 października 2016, 11:41

Turniej Mobil Delvac Strong Traker w Bydgoszczy wygrał Alex Kurdecha. Aktualny Mistrz Polski w kategorii Senior Right 110+ od roku jest niepokonany, bo zwyciężył również wcześniejsze zawody na targach Inter Cars w Warszawie i Motor Show Truck w Poznaniu.

Pomimo planowanego na koniec października XVII Pucharu Polski w Armwrestlingu, do Bydgoszczy przyjechało wielu znanych zawodników. Wysoki poziom sportowy i ciekawa oprawa zawodów po raz kolejny potwierdziły, że Mobil Delvac Strong Traker zasługuje na miano najbardziej prestiżowego turnieju w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek.

Zawody w Bydgoszczy odbywały się podczas targów motoryzacyjnych GORDON. Uczestnicy startowali w kategorii Open, a dodatkowo najlepsza osoba z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek otrzymała tytuł Strong Trakera. W praktyce oba puchary – za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji dla trakerów – trafiły do Alexa Kurdechy. Na drugim miejscu podium stanął Daniel Słomka, który od ostatnich zawodów zrobił olbrzymie postępy, co przełożyło się na wygrane w wielu walkach. Runda finałowa turnieju Mobil Delvac Strong Traker tradycyjnie miała formę walk bezpośrednich przy profesjonalnym stole, pod okiem sędziów, którzy szczegółowo tłumaczyli zasady rywalizacji. A mieli komu, bo finały w Bydgoszczy zgromadziły sporą widownię zainteresowaną tą dyscypliną.

Awans do finału turnieju Mobil Delvac Strong Traker gwarantowała wysoka liczba punktów zdobyta w dwóch próbach siłowych. Uginanie sztangą łamaną i wyciskanie zza głowy sztangi prostej wymagały od trakerów sporej krzepy, bo ciężary ważyły 90 funtów (około 40kg), a zawodnik miał 90 sekund na wykonanie jak największej liczby powtórzeń. W tej fazie turnieju najlepszym okazał się Waldemar Neryng, który łącznie wykonał 133 powtórzenia, a w finałach uplasował się na 3. miejscu podium.

Wyniki rundy finałowej turnieju Mobil Delvac Strong Traker w Bydgoszczy (22.10.2016):

 1. Alex Kurdecha
 2. Daniel Słomka
 3. Waldemar Neryng
 4. Paweł Bąk
 5. Daniel Bojanowski
 6. Grzegorz Lasota
 7. Marek Neryng
 8. Bartosz Łoboda
 9. Mariusz Czajka
 10. Sławomir Błaszyk
 11. Rafał Klich
 12. Łukasz Plichta

Turnieje z cyklu Mobil Delvac Strong Traker są organizowane od 2010 roku. W kolejnych edycjach uczestniczyło już kilka tysięcy kierowców ciężarówek, a dzięki stale rosnącej popularności impreza zyskała miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. W finałach praktycznie zawsze widać twarze ze ścisłej, krajowej czołówki tej dyscypliny sportu. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem Mobil Delvac Strong Traker jest Marcin Dudek, który zaczynał jako amator, a obecnie posiada tytuł Mistrza Polski. Więcej o poprzednich edycjach turnieju Mobil Delvac Strong Traker na stronie www.mobil.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!