Szybki zwrot VAT z UTA

22 sierpnia 2008, 0:00

Klienci UTA odzyskują 100% VAT z operacji zagranicznych w bardzo krótkim czasie. Firma UTA nie pobiera przy tym jakiejkolwiek prowizji za świadczenie usługi „fakturowania netto”.

Usługa „fakturowania netto” jest atrakcyjnym sposobem odzyskiwania VAT z operacji zagranicznych. W praktyce klienci mają możliwość odzyskania naliczonego za granicą VAT-u jeszcze w terminie płatności faktury. Klient otrzymuje 2 razy w miesiącu fakturę z kwotą pomniejszoną o wartość podatku VAT za dokonane transakcje. Przedsiębiorca ponosi jedynie koszt obsługi agencji podatkowej, który wynosi od 2 do 4,5% wartości transakcji.

Dodatkowo UTA postanowiła poszerzyć swoją ofertę usługi „fakturowania netto” o tzw. faktury trzecie, czyli nie wystawione przez UTA, ale np. związane z świadczeniem usług transportowych. Dotychczas polscy przedsiębiorcy uzyskiwali przyspieszony zwrot VAT jedynie z operacji dokonanych przy użyciu kart wybranego emitenta.

– Wiemy jak ważną częścią środków firm jest „zamrożony” VAT, dlatego postanowiliśmy ułatwić prowadzenie działalności polskim przedsiębiorcom. Dzięki naszej usłudze „fakturowania netto” firmy odzyskują VAT dużo szybciej. – powiedział Michał Gwiaździński, dyrektor sprzedaży UTA Polska Sp. z o.o.

Każdy polski przedsiębiorca ma dwie możliwości odzyskania podatku VAT. Może tego dokonać samodzielnie albo poprzez wyspecjalizowane firmy. Dla indywidualnych podmiotów procedura odzyskania podatku jest jednak bardzo uciążliwa i czasochłonna. Wymaga doskonałej znajomości procedur formalnych, przepisów podatkowych obowiązujących w danym kraju oraz znajomości języków obcych (formularze są drukowane jedynie w języku obowiązującym w danym kraju). W zależności od polityki fiskalnej państwa, w którym dokonano płatności okres ten wynosi od 3 do 24 miesięcy od złożenia wniosku. Dzięki usłudze „fakturowania netto” oferowanej przez UTA czas oczekiwania na zwrot VAT uległ znacznemu skróceniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

91.224.216.*, 7 kwietnia 2012, 18:50 0 0

Najlepiej skorzystac z uslug firmy EURO-TAX Consulting. Zwracaja dla mnie Vat bardzo szybko po niskich kosztach. Podaje link do ich strony: www.[zmoderowano].pl

Odpowiedz