Grupa Alainé nabywa 70 naczep typu Kögel Cargo Coil

, 21 listopada 2016, 10:15

Grupa Alainé z siedzibą w Macon we Francji (1100 pracowników, 230 mln euro obrotu) stawia na naczepy firmy Kögel z myślą o transporcie szpul. Od niedawna 70 nowych naczep Kögel Cargo Coil uzupełnia flotę składającą się z ponad 1000 naczep, wchodzących w skład działu spedycyjnego grupy Alainé.
koegel_alaine_2
Ramy w wersji Coil
70 nowych naczep Kögel Cargo Coil posiada bardzo stabilną ramę stalową o lekkiej konstrukcji z wnękami na szpule oraz z szyjką ramy o wysokości 120 mm. We wgłębieniu na szpule o standardowej długości 7200 mm można przewozić szpule i role taśmy ciętej o średnicy od 900 do 2100 mm i maksymalnym obciążeniu odcinkowym wynoszącym 30 ton. W celu zabezpieczenia ładunku we wnęce na szpule dostępne są w wersji standardowej dwie pary gniazd na kłonice, z których jedna para usytuowana jest na początku wnęki z przodu, a druga w odległości ok. 2050 mm; służą one do osadzania kłonic wykonanych z rur o przekroju kwadratowym. Ponadto, w stalowej ramie VarioFix z perforowanym obrzeżem znajduje się 13 par pierścieni mocujących, które umożliwiają niemal bezstopniowe mocowanie ładunków. Z tego pięć par pierścieni wytrzymuje po 2000 kg na pierścień, a osiem par wytrzymuje po 4000 kg na pierścień w obszarze środka ciężkości ładunku. 16 osłon wnęki na szpule zapewnia jej szybkie i bezpieczne odsłonięcie lub zasłonięcie. Nośność podłoża osłon wnęki na szpule, przystosowanej do przenoszenia wysokich obciążeń osiowych wózków widłowych, wynosi maks. 5460 kg. Dzięki plandece dachowej Kögel Integral w naczepie Cargo Coil przy otwartym dachu do wnętrza przestrzeni ładunkowej nie zwisają pasy, gdyż są one zintegrowane z plandece. W ten sposób pasy nie zahaczą o znajdujący się w środku ładunek. Dodatkowo naczepy Cargo Coil posiadają certyfikat zgodny z DIN EN 12642 Code XL.
koegel_alaine_1
Wyposażenie niestandardowe dla firmy Alainé
Do optymalnego zabezpieczania ładunku, oprócz wyżej wspomnianych dwóch par gniazd na kłonice wtykowe wykonane z rur o przekroju kwadratowym, służy dodatkowych sześć par gniazd, usytuowanych we wnęce na szpule. Aby ułatwić załadunek i rozładunek od góry, naczepa posiada zabudowaną plandekę przesuwaną od przodu i od tyłu. Na życzenie firmy Alainé naczepy wyposażono w cztery pary pierścieni mocujących o wysokiej wytrzymałości i nośności 12 000 kg, umożliwiających pod nadzorem ich transport na statkach i promach. Plandeki naczep posiadają zabezpieczenie przed wandalizmem. Polega ono na wzmocnieniu siatką z linek stalowych o gęstości 160 x 160 mm. Kradzież towaru jest tym samym utrudniona, a nieproszeni pasażerowie nie mogą wejść przez plandekę. Ponadto naczepy są wyposażone w alarm cofania z funkcją wyłączenia na noc. W skład pozostałego wyposażenia specjalnego wchodzą m.in. lina mocująca z uchwytami znajdująca się na ścianie przedniej, dwie pary zderzaków gumowych usytuowanych z tyłu, wtykane kłonice z rur o przekroju kwadratowym, gaśnica itd.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!