DBK Fleet Management – inteligentne rozwiązanie dla transportu

, 7 grudnia 2016, 23:48

W pracy przedsiębiorcy z branży transportowej najważniejszym narzędziem staje się wiedza. Wiedza, na temat tego, co się dzieje z pojazdem oraz potencjalnych problemów – i to jeszcze zanim one nastąpią.

Sprawne zarządzanie flotą

Z pomocą DBK Fleet Management właściciel firmy może w szybki sposób sprawdzić lokalizacje swojej floty oraz nadzorować pracę kierowców. Istotną zaletą jest stały monitoring stanu technicznego pojazdu – planowanie przeglądów okresowych, obserwacja parametrów eksploatacyjnych oraz wskaźniki ekonomicznej jazdy kierowców. Pojazd z telematyką jest również pod stałym nadzorem autoryzowanego serwisu Grupy DBK, który zdalnie monitoruje pracę wszystkich modułów, wykrywając wcześniej ewentualne usterki i awarie.
telematyka_1
Kontroluj flotę, redukuj koszty

Sprawna jazda kierowcy to klucz do sukcesu w firmie transportowej – mniejsze spalanie oraz eksploatacja pojazdu, a także efektywniejsze wykonywanie zleceń. Możliwość zdalnego monitoringu pracy kierowców pozwala działać zgodnie z prawem pracy oraz zasadami panującymi w danymi państwie. Ponadto poprzez platformę właściciel firmy może analizować styl jazdy swoich kierowców, a na podstawie udostępnionych ocen podjąć decyzję o ewentualnych szkoleniach ecodrive. Dodatkowo pracę ułatwia system raportowania i automatycznej wysyłki drogą mailową.
telematyka_2
Narzędzia systemu telematyki
Do obsługi systemu DBK Fleet Management stworzono wygodną platformę o przyjaznym interfejsie – gsp.grupadbk.com. Na stronie, po zalogowaniu, są dostępne wszystkie funkcjonalności niezbędne do obsługi programu, a ostatecznie – do zarządzania flotą pojazdów. Mając na względzie tryb pracy właścicieli firm transportowych i potrzebę trzymania ręki na pulsie o każdej porze dnia, przygotowano również aplikację mobilną do obsługi platformy, która jest dostępna na systemy iOS oraz Android.
DBK Fleet Management to nowoczesny system telematyczny, z którego korzystają już setki użytkowników pojazdów ciężarowych marki DAF. Dzięki niemu zarządzanie firmą transportową jest efektywniejsze, a przy tym mniej czasochłonne.
Kompatybilność DBK Fleet Management z urządzeniami nawigacji GARMIN zapewnia szereg udogodnień – m.in. bezpośrednią komunikację między kierowcą a dyspozytorem za pośrednictwem wiadomości tekstowych, jak również natychmiastowe wyznaczanie tras dzięki komunikatom o ustawieniu „nowego celu” dla kierowcy. Rekomendowane urządzenie podczas zakupu telematyki to jedna z najlepszych nawigacji na rynku – GARMIN dēzl™ 770LMT z pakietem map Europy z bezterminowymi aktualizacjami i subskrypcją komunikatów drogowych.
Choć telematyka Grupy DBK powstała z myślą o użytkownikach pojazdów marki DAF, to rozwiązanie sprawdza się i coraz chętniej jest wybierane przez inne marki ciężarówek – i nie tylko. DBK Fleet Management idealnie się sprawdziło wśród przewoźników autokarowych, którzy świadczą usługi pojazdami marki VDL. Grupa DBK we współpracy z VDL Bus & Coach prowadzi sprzedaż systemów telematycznych dedykowanych do autokarów tej marki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!