Dachser z pilną antarktyczną przesyłką

13 grudnia 2016, 18:03

Dachser transportuje drogą morską skutery śnieżne, które fiński podróżnik Patrick “Pata” Degerman zabierze ze sobą na wyprawę na biegun południowy. Pojazdy, które wraz z pozostałym wyposażeniem polarników w listopadzie wyruszyły w kontenerach z fińskiej miejscowości Oulu, muszą dotrzeć do portu w Cape Town do 20 grudnia, żeby zdążyć do startu antarktycznej ekspedycji.
dachser_antarktyda_1
Transport skuterów śnieżnych do RPA na polarną wyprawę to dla fińskiego oddziału Dachser Air & Sea wyjątkowy projekt. Operator, który od kilku lat współpracuje z producentem tych pojazdów – BRP Finland Oy, należącym do Bombardier Recreational Products Inc. – dostarczał dotychczas maszyny m.in. do Montrealu w Kanadzie, do Cape Town wiezie je jednak po raz pierwszy.
dachser_antarktyda_2
W przypadku tego projektu kwestia punktualności jest absolutnym priorytetem. Gdyby sprzęt nie dotarł na czas, polarnicy nie mogliby skorzystać z dogodnych warunków, jakie stwarza krótkie antarktyczne lato. A stawka jest wysoka – podróżnicy chcą jako pierwsi w historii wejść na niezdobyte jeszcze antarktyczne szczyty.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!