Scania najlepsza w teście tysiąca punktów

19 grudnia 2016, 13:17

Test “1000 punktów” to jeden z największych, a zdaniem wielu, również najtrudniejszych testów pojazdów ciężarowych w Europie. Tym razem zwyciężyła w nim Scania S500 nowej generacji.

Scania S500  zdobyła 943 pkt na 1000 możliwych.

16257-031„Test 1000 punktów” jest przeprowadzany przez międzynarodową grupę dziennikarzy, którzy oceniają pojazdy ciężarowe na podstawie drobiazgowych pomiarów oraz subiektywnej opinii. Ocenie poddane zostały pojazdy z największymi kabinami i silnikami klasy 500 KM. Scania S500 wystąpiła przeciw DAF-owi XF510, Mercedesowi Actros 1848 oraz Volvo FH500. Po wnikliwej ocenie wszystkich elementów pojazdu, jego wyposażenia oraz zachowania na drodze, tytuł zwycięzcy przyznano Scania.

Próby odbywały się na 180-kilometrowej trasie, biegnącej malowniczą, doliną Mozeli z licznymi wzniesieniami. Testy zostały zorganizowane przez niemieckie wydawnictwo ETM Verlag, które wydaje m.in. takie magazyny, jak: „Lastauto Omnibus” i „Fernfahrer”. „Test 1000 punktów” jest przeprowadzany we współpracy z innymi, czołowymi tytułami branżowymi z całej Europy. Jego wyniki publikowane są na łamach czasopism w co najmniej 10 krajach. scanias500_1-kopiowanie

Redakcja „Lastauto Omnibus” przyznaje, że nowa seria S prezentuje szereg udoskonaleń w porównaniu z obecną serią R. Wśród nich znajdują się „znacznie wygodniejsza i większa leżanka” oraz płaska podłoga. Ponadto dzięki nieco wyższemu momentowi obrotowemu, Scania wykazuje lepsze własności
w terenie z pagórkami i jako pierwsza osiąga szczyty wzniesień. Scania S500 wyszła na prowadzenie również w takich aspektach, jak: charakterystyka prowadzenia, komfort w kabinie, skuteczność hamowania oraz widoczność. Pojazd nowej generacji znalazł się na prowadzeniu również pod względem właściwości układu napędowego i wysokich osiągów.

Po zsumowaniu wszystkich wyników, Scania zdobyła 943 punkty, wyprzedzając ośmioma punktami Volvo, które zajęło drugą pozycję. Następne w kolejności były Mercedes i DAF.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!