Dachser nagrodzony przez Uniwersytet Łódzki

27 grudnia 2016, 19:11

Dachser został Partnerem Roku 2016 Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Tytuł ten jest nadawany przez dziekana firmom, które odznaczyły się szczególnym zaangażowaniem we współpracę z wydziałem.

Firma Dachser należy do grona Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego od 2008 roku i jako aktywny partner bierze czynny udział nie tylko w pracach Rady, ale także organizuje staże dla studentów, wspiera konferencje kół naukowych i inicjatywy podejmowane przez Wydział. Wiedza praktyczna, którą dzieli się z nami Dachser, jest niezwykle wartościowa i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana i rozwijana w kolejnych latach – mówi dr hab. Tomasz Czapla, prof. UŁ, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
dachser_gala_absolwenta
– Współpraca między biznesem i uczelniami wyższymi to wiele korzyści nie do przecenienia dla obu stron i w naszej opinii tego typu partnerstwo powinno być powszechnym standardem. Firmy to ogromne źródło praktycznej wiedzy, która uzupełnia wykształcenie akademickie. Jej transfer może odbywać się na różne sposoby – poprzez konsultację programów nauczania przedmiotowego, bieżącą współpracę przy wydarzeniach naukowych czy staże studenckie. Dachser od lat współpracuje na tych polach ze szkołami wyższymi, zarówno w Łodzi, jak i w innych ośrodkach akademickich. Studenci dzięki temu kojarzą naszą firmę i postrzegają ją jako atrakcyjnego pracodawcę. Także znaczna część studentów, którzy przychodzą do nas na staż, wiąże się z firmą na dłużej. Partnerstwo z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego jest dla nas źródłem dużej satysfakcji i tym bardziej cieszy docenienie naszych wysiłków przez władze Wydziału – komentuje Grzegorz Lichocik, prezes Dachser.

Wyróżnienie Partner Roku 2016 zostało przyznane firmie Dachser na Gali Absolwentów. Podczas tej uroczystości zostali również uhonorowani najlepsi studenci. Jedną z nagród – za najwyższą średnią na studiach stacjonarnych II stopnia na kierunku Logistyka – ufundował operator. Dachser zaprosił także nagrodzoną studentkę na staż.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!