Ta aplikacja w smartfonie ułatwi życie kierowcy ciężarówki

, 27 grudnia 2016, 20:06

Tachograf w ciężarówce nie przyjmuje wymówek. Gdy pokazuje, że czas na przerwę, kierowca musi szybko znaleźć wolny parking i rozpocząć pauzę. Z darmową aplikacją na smartfony TransParking nie musi szukać po omacku. Program właśnie doczekał się nowych funkcji, dzięki którym może jeszcze bardziej przydać się kierowcom w trasie.

Ulubione miejsca kierowcy już nie przepadną
screenshot_20161208-143137
Najnowsza wersja aplikacji przechowuje dane o ulubionych parkingach, które zbierają w niej kierowcy. Wystarczy tylko założyć konto, co jest bardzo proste. Do tego celu można użyć choćby konta na Facebooku, a cały proces trwa bardzo krótko.
Po zainstalowaniu programu na innym smartfonie i zalogowaniu się w aplikacji, informacje o parkingach dodanych do ulubionych znów będą pod ręką. Dzięki temu nawet zgubienie lub uszkodzenie telefonu nie pozbawi kierowcy informacji, które zebrał wcześniej w TransParkingu.

Sprytniejsza wyszukiwarka
Jak wiadomo, parking parkingowi nierówny, a oczekiwania kierowców ciężarówek wobec miejsc postojowych często zależą od tego, jaki ładunek wiozą i którędy podróżują. Raz potrzebny będzie parking strzeżony, innym razem bardziej przyda się dostęp do WiFi, podczas kolejnej podróży może być potrzebne miejsce do naprawy auta…
Twórcy aplikacji wzięli to pod uwagę, przygotowując jej nową wersję. TransParking oferuje teraz wyszukiwarkę parkingów, która daje jeszcze większe możliwości niż ta we wcześniejszych wydaniach. Teraz można za jej pomocą szukać miejsc parkingowych dla ciężarówek, uwzględniając konkretne ułatwienia.

Co jeszcze potrafi TransParking?
screenshot_20161208-143048
Podstawowe zadanie, które TransParking ma do wykonania, to wyszukiwanie miejsc parkingowych dla ciężarówek zarówno w Polsce i Europie. Program pozwala też szybko przejść do aplikacji map (oczywiście, jeśli użytkownik zainstalował taką w smartfonie), uruchomić nawigację i wyznaczyć trasę do wybranego parkingu.
TransParking czerpie garściami z zaangażowania społeczności kierowców. Jak to zwykle wśród truckerów bywa, korzystają z aplikacji i pomagają sobie, dzieląc się informacjami przydatnymi w trasie. Zgłaszają w TransParkingu, gdzie są wolne miejsca parkingowe i nowe parkingi, oceniają je, komentują, dodają zdjęcia.
Aplikacja zadebiutowała w sklepie Google Play kilka miesięcy temu. Dotychczas pobrano ją ponad 12 tys. razy. To całkiem niezły wynik jak na program adresowany do wąskiej grupy użytkowników.
Średnia ocen TransParkingu w sklepie z aplikacjami Google wynosi zaś 4,5 na 5. To też jest dobrą rekomendacją programu. Twórcy aplikacji zapewniają, że na pewno doczeka się następnych aktualizacji i zyska kolejne nowe funkcje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!