Zawieszenie ECO Air COMPACT HD

13 stycznia 2017, 0:58

BPW Bergische Achsen KG rozwija program doskonale sprawdzających się zawieszeń ECO Air COMPACT (EAC) o wersję heavy-duty (HD). Wersja EAC HD przeznaczona jest do zastosowań 9t w pojazdach pracujących w trudniejszych warunkach – typowych dla wywrotek, a także pojazdów zbiornikowych.

Rys. 1. EAC HD jest zawieszeniem o nośności 9t, przeznaczone do pracy w warunkach „standard off-road”. Oznaczenie zawieszeń EAC HD to: zaślepki na wahaczach i naklejki na kapslach  ze znakiem EAC HD.
W wykonaniu EAC HD dokonano optymalizacji bezobsługowego połączenia elementów zawieszenia (wahacza i wspornika miecha) z korpusem osi. Optymalizacja polega na uformowaniu specjalnego kształtu powierzchni elementów zawieszenia współpracujących z korpusem osi. Powierzchnie obrabiane są laserowo. Powstałe w ten sposób, nowatorskie połączenie kształtowe zapewnia wytrzymałość wymaganą w eksploatacji w warunkach off-road.

Zawieszenia EAC HD standardowo wyposażane są we wzmocnione amortyzatory HD o charakterystyce tłumienia przystosowanej do pracy w trudniejszych warunkach. Dostępne są również w wykonaniu z krótszym wspornikiem miecha – specjalnie dla wywrotek współpracujących z rozściełaczem asfaltu.

Dla osi wyprodukowanych po 1 stycznia 2017 roku, dla osi z zawieszeniem pneumatycznym w nowych wywrotkach w eksploatacji standard off-road, obowiązuje Gwarancja ECO Plus 5+3 lata.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!