Pierwsze posiedzenie Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw

23 października 2008, 0:00

W dniu 14 października 2008 roku w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyło się pierwsze posiedzenie Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw. Europejski Parlament Przedsiębiorstw zorganizowany został z okazji 50-lecia Eurochambres – Stowarzyszenia Europejskich Izb Handlowych, a współorganizatorem i koordynatorem tego przedsięwzięcia w Polsce była Krajowa Izba Gospodarcza (KIG).
W spotkaniu uczestniczyło ok. 800 przedsiębiorców z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Wśród nich znalazło się 51 przedsiębiorców z Polski – czyli dokładnie tylu, ilu będzie polskich europosłów po najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku.

Branża TSL miała swojego reprezentanta w osobie Jarosława Lewandowskiego – Prezesa Zarządu firmy Logistics Service S.A. i zdobywcy tytułu Menedżera Logistyki 2007.
Głównym celem spotkania było przeprowadzenie debaty na wzór sesji parlamentarnej, dopuszczenie do głosu przedsiębiorców oraz bezpośrednie spotkanie przedsiębiorców z decydentami UE – przedstawicielami Parlamentu i Komisji Europejskiej – i tym samym poprawa wzajemnego zrozumienia. Decydenci ze strony Unii Europejskiej, którzy uczestniczyli w posiedzeniu to m.in. Guenther Verheugen – Komisarz UE ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu, Andris Pielbags – Komisarz UE ds. Energii, Charlie McCrevy – Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług.

Podczas obrad Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw debatowano nad następującymi kwestiami związanymi z biznesem: działalność gospodarcza bez barier; wyzwania energetyczne i środowiskowe; „Europa Przedsiębiorców”. Uczestnicy, oprócz dyskusji, głosowali nad nowymi rozwiązaniami, które postulowane będę do obecnej Prezydencji Francuskiej w UE.
Począwszy od 2008 roku, Europejski Parlament Przedsiębiorstw obradować będzie co 2 lata.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!