Samochód ciężarowy zasilany gazem ziemnym z tytułem „Projekt Roku”

6 lutego 2017, 8:59

„Projekt Roku” to tytuł przyznawany w ramach European Gas Awards of Excellence 2017 (Europejskie Nagrody Branży Gazowej za Doskonałość). W tym roku tytuł ten otrzymał po raz pierwszy samochód ciężarowy zasilany gazem ziemnym przeznaczony do eksploatacji na dalekich trasach – IVECO Stralis NP.

Wyróżnienie przyznano w trakcie Europejskiej Konferencji Gazowej, czyli dorocznego spotkania przedstawicieli europejskiej branży gazowej zorganizowanego w Wiedniu w dniach 23–25 stycznia 2017 roku. Tegoroczna konferencja zgromadziła ponad 450 przedstawicieli władz lokalnych i liderów branży oraz ponad 80 producentów gazu, którzy omawiali problemy związane z przyszłością energetyczną Europy.

– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że IVECO po raz kolejny zostało nagrodzone za zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasza firma bardzo wcześnie zauważyła, że przyszłością transportu są przyjazne dla środowiska alternatywne rozwiązania. – powiedział Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO – Nowy Stralis NP, wybrany „Projektem Roku” w ramach European Gas Awards of Excellence 2017, jest rewolucyjnym pojazdem ciężarowym zasilanym gazem, umożliwiającym transport towarów w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To krok w przyszłość oparty na bogatym doświadczeniu marki IVECO i pierwsza prawdziwie długodystansowa ciężarówka zasilana gazem na rynku, stanowiąca realną alternatywę dla pojazdów z silnikami Diesla, a także najbardziej ekologiczny długodystansowy samochód ciężarowy w historii.

636027098136031454 (Kopiowanie)

Drugi dzień Europejskiej Konferencji Gazowej 2017 zakończył się szóstą edycją Europejskich Nagród Branży Gazowej za Doskonałość, przyznawanych „w uznaniu innowacji, dostarczających inspiracji innym oraz realizujących wzrost na europejskim rynku gazowym”. W ramach kategorii „Projekt Roku” IVECO oraz cztery inne firmy zakwalifikowane do finału zaprezentowały najnowsze osiągnięcia w realizowanych ostatnio przedsięwzięciach związanych z europejskim rynkiem gazu.

Finałowe projekty:

  • Drugi pirs LNG w Zeebrugge
  • Terminal LNG Sabine Pass
  • NOWY SAMOCHÓD CIĘŻAROWY IVECO Z SILNIKIEM O MOCY 400 KM ZASILANYM GAZEM
  • Terminal LNG w Dunkierce
  • Projekt e‑gaz AUDI

W trakcie dyskusji panelowej „Istotne zmiany w europejskiej branży gazowej” IVECO przedstawiło swoją wizję zrównoważonego ciężkiego transportu, która doprowadziła do opracowania modelu Stralis NP (Natural Power), czyli pierwszego samochodu ciężarowego zasilanego gazem, przeznaczonego do eksploatacji na dalekich trasach.

636027097704997928 (Kopiowanie)

IVECO to pierwszy producent pojazdów ciężarowych, który dostrzegł potencjał gazu ziemnego. W ten sposób firma wyprzedziła niektóre zalecenia Komisji Europejskiej zawarte w komunikacie: „Europejska strategia w zakresie niskoemisyjnej mobilności”. W dokumencie tym stwierdzono, że skroplony gaz ziemny jako paliwo do ciężkich pojazdów ma strategiczne znaczenie dla Europy, stanowiąc odpowiedź na większość współczesnych problemów: potrzebę ochrony lokalnej jakości powietrza dzięki wyjątkowo niskiej emisji tlenków azotu i cząstek stałych, a także konieczność przeciwdziałania globalnemu ociepleniu i ograniczenia hałasu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!