UTA dba o zdrowie kierowców

24 października 2008, 0:00

Głównym celem programu DocStop jest zapewnienie opieki medycznej kierowcom pojazdów ciężarowych i autobusów w pobliżu stacji benzynowych i parkingów. Inicjatywę wsparła firma UTA, której zależy na polepszeniu warunków pracy kierowców i zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach.

DocStop powstał z inicjatywy niemieckiego europarlamentarzysty doktora Dietera L. Kocha i Rainera Bernickela. W ramach projektu zainteresowany kierowca zostanie poinformowany przez obsługę stacji/parkingu o najbliższym punkcie DocStop, a jeżeli zajdzie taka potrzeba zostanie zorganizowany transport do lekarza lub szpitala. Posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego umożliwia skorzystanie z DocStop-u.

W ramach wsparcia UTA zobowiązała się do promocji i propagowania projektu wśród swoich Klientów. Użytkownicy kart UTA dodatkowo uzyskają informację o stacjach z logo DocStop korzystając z wyszukiwarki Station Finder dostępnej na www.uta.pl. 

– Idea DocStop polega na zapewnieniu opieki medycznej w trasie zawodowym kierowcom pojazdów ciężarowych. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie świadczeń medycznych w pobliżu stacji benzynowych i parkingów. Zawodowi kierowcy ciężarówek w przypadku choroby często nie mają możliwości pójścia do lekarza, dodatkowo muszą trzymać się terminów zleceń. W konsekwencji sytuacja ta może prowadzić do problemów zdrowotnych kierowcy, a także może mieć duży wpływ na pozostałych uczestników ruchu drogowego. W przypadku choroby oprócz zmniejszonej wydajności samodzielne dawkowanie leków przez kierowcę może prowadzić do pogorszenia jego koncentracji, zmęczenia i opóźnienia zdolności reagowania na wydarzenia na drodze. Dzięki DocStop owe zagrożenia powinny zostać zminimalizowane, zdrowie kierowców poprawione, a bezpieczeństwo na drogach zwiększone.– tłumaczy powody wsparcia projektu DocStop Kay Otte, dyrektor marketingu Union Tank Eckstein GmbH&CoKG

Obecnie projekt jest realizowany na terenie Niemiec (200 punktów), a w przyszłości punkty DocStop będą dostępne na terenie Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii. W dalszej perspektywie DocStop powinny być dostępne w całej Unii Europejskiej. W Niemczech do projektu DocStop przystąpiło ponad 160 lekarzy. Zrzeszeni lekarze znajdują się najdalej w odległości 4 km od stacji benzynowej lub parkingu oznaczonych logo DocStop i zobowiązani są udzielić porady medycznej zaraz po zgłoszeniu się do nich kierowcy. Wykaz stacji oraz parkingów uczestniczących w programie DocStop znajduje się na stronie www.docstop-online.eu  lub pod numerem infolinii: 01805-112024 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!