Scania tworzy korporacyjny fundusz inwestycyjny

13 lutego 2017, 11:50

Fundusz Scania Growth Capital ma wspierać szybko rosnące przedsiębiorstwa o strategicznym znaczeniu dla branży transportowej i motoryzacyjnej. Inwestycje mogą na przykład dotyczyć wsparcia firm oferujących produkty i usługi dotyczące cyfryzacji, systemów łączności, pojazdów autonomicznych, paliw odnawialnych, czy „inteligentnych fabryk”.

Dzięki tej inicjatywie inżynierowie Scania będą mogli na wczesnym etapie współuczestniczyć w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań związanych z branżą, a nienależących do głównego biznesu firmy.

– Wykorzystamy Scania Growth Capital do inwestycji w obiecujące, innowacyjne i przedsiębiorcze firmy. Uzyskując dostęp do przyszłościowych modeli biznesowych, nowych technologii oraz idei na wczesnym etapie ich rozwoju, możemy wzmocnić naszą organizację w przyszłości – wyjaśnia Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.

Scania Growth Capital będzie obsługiwany wyłącznie przez zewnętrzny zespół inwestorów o dużym doświadczeniu w zarządzaniu korporacyjnymi funduszami typu venture i growth capital, zaznajomionych z branżą motoryzacyjną. Dyrektorem Scania Growth Capital został mianowany Lars-Olof Gustavsson. Od lat zajmuje się on inwestycjami wysokiego ryzyka i jednocześnie kieruje zewnętrzną firmą inwestycyjną.

– W czasie ciągłych zmian technologicznych współpraca z firmami o wysokim potencjale rozwoju ma ogromne znaczenie. Wybierając właściwych partnerów Scania zapewni sobie możliwość stałego wzrostu. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie prac związanych z przyciąganiem obiecujących firm o strategicznym znaczeniu dla Scania w ramach Scania Growth Capital – komentuje Lars-Olof Gustavsson.
Dodatkowe informacje o kryteriach wyboru inwestycji są dostępne pod adresem:
scania.com/group/en/investment-criteria.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!