ADAC szkoli mechaników Starter TruckService

14 listopada 2008, 0:00

W dniu 5 listopada 2008 w niemieckiej miejscowości Löbau (Saksonia) odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń organizowanych przez największą i najbardziej znaną organizację assistance w Europie – ADAC. Uczestnikami szkolenia byli mechanicy należący do sieci Starter TruckService, którzy na co dzień zajmują się naprawą pojazdów ciężarowych na drodze. 

Całodzienne spotkanie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną. Podczas trwania pierwszej z nich, mechanicy Startera mieli okazję zapoznać się z zasadami pracy spedycji drogowej oraz przepisami prawnymi obowiązującymi w krajach Unii Europejskiej dotyczącymi pomocy drogowej i holowania. Natomiast druga część szkolenia obejmowała m.in. takie tematy jak: praktyczne wykorzystanie mobilnych urządzeń diagnostycznych, najszybsze sposoby doraźnych napraw na drodze oraz techniki zabezpieczania miejsca zdarzenia. Ostatni z wymienionych tematów był dla polskich mechaników bardzo ciekawy, ponieważ Niemcy mają jedne z bardziej restrykcyjnych przepisów w Europie dotyczących oznakowania miejsc awarii, co z kolei przekłada się na różnorodność, potencjał i wolumen wykorzystywanego przez nich wyposażenia. Ciekawostką szkolenia była prezentacja nowoczesnego pojazdu do usuwania zanieczyszczeń po wypadkach i kolizjach drogowych, który znajduje się na wyposażeniu ADAC.

Szkolenie to odbyło się dzięki uprzejmości firmy ADAC TruckService z siedzibą w Laichingen, która tak jak Starter należy do grupy spółek ADAC. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.5.131.*, 21 listopada 2008, 0:00 0 0

Fajnie tylko trochę daleko, kiedy zrobicie to w Polsce?

Odpowiedz

83.5.131.*, 21 listopada 2008, 0:00 0 0

Fajnie tylko trochę daleko, kiedy zrobicie to w Polsce?

Odpowiedz