MAN zacieśnia współpracę z Force Motors

11 grudnia 2008, 0:00

 MAN Nutzfahrzeuge AG zwiekszyła swoje udziały w indyjskiej spółce joint venture MAN Force Trucks Private Limited z 30 do 50 procent.

Grupa MAN Nutzfahrzeuge AG zwieksza swoje udziały w joint venture z Force Motors Ltd. z 30 do 50 procent. „Wraz ze zwiększeniem udziałów bierzemy również na siebie wieksza odpowiedzialność za dalszy rozwój naszej działalności w Indiach. MAN dąży do zwiększenia sprzedaży naszych ciężarówek produkowanych w Indiach na wschodzących rynkach Azji i Afryki.“, podkreśla Anton Weinmann, Prezes Zarządu Grupy MAN Nutzfahrzeuge. „Force Motors cieszy się z silniejszego zaangażowania MAN. Zwiększenie udziałów w spółce jest dowodem zaufania dla naszeej pełnej sukcesów współpracy.“, mówi Abhay Firodia, Prezes Force Motors.

Współpracę w ramach joint venture rozpoczeto w kwietnia 2006 roku. Spółka produkuje pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej MAN CLA na rynek indyjski jak i na export do krajów azjatyckich i afrykańskich. Około 90% używanych w produkcji części pochodzi od lokalnych dostawców. Wszyscy oni spełniają najwyższe standardy jakości wyzanczane przez MAN, co wpływa na systematyczny wzrost produkcji. Paleta oferowanych produktów rozciąga się od podwozi poprzez pojazdy budowlane do ciągników siodłowych przeznaczonych do transportu dalekobieżnego.

To wszystko pozwala spółce na dalsze inwestycje w rozbudowę produkcji oraz rozwój sprzedaży. W przyszłości spółka MAN Force Trucks Private Limited będzie zarządzana wspólnie przez oba przedsięboirstwa.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!