DBK Rental zamawia 1100 naczep Kögel – ogromne zlecenie z Polski

6 kwietnia 2017, 15:54

Grupa DBK, świadcząca usługi wynajmu pojazdów użytkowych w ramach pionu DBK Rental, powiększa swoją flotę o 1100 nowych naczep na wynajem.

Usługa DBK Rental w ostatnich latach zyskała renomę nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Austrii, Szwecji i Hiszpanii. Aby poszerzyć zakres swoich usług w wymienionych krajach, Grupa DBK zamówiła niedawno 900 nowych naczep Kögel Cargo i 200 nowych naczep Kögel Mega.

W ramach usługi DBK Rental, Grupa DBK oferuje różnorodne rozwiązania. Do wynajmu długo- lub krótkoterminowego dostępnych jest ponad 1000 ciągników różnych producentów oraz szeroki wybór naczep Kögel. Są to między innymi naczepy z rodzin Cargo, Mega, Cool i Port. DBK Rental zapewnia kompleksową obsługę klienta. Obejmuje ona między innymi konserwację i serwis w Polsce oraz poza granicami kraju, serwis opon, gwarancję mobilności oraz udostępnienie pojazdu zastępczego w razie wypadku lub awarii.

Spółka Eurotrailer, również należąca do Grupy DBK, jest generalnym importerem naczep Kögel w Polsce i od dłuższego czasu dostarcza naczepy do wynajmu DBK Rental, a w ciągu najbliższych miesięcy współpraca ta będzie się jeszcze rozwijać. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom finansowym i pakiecie usług oferowanych przez DBK Rental, w przyszłości coraz więcej spedytorów będzie mogło korzystać z naczep Kögel.

Naczepy Kögel Cargo z wyposażeniem podstawowym cechują się niskimi kosztami eksploatacji i wysoką jakością wykonania. Zabezpieczenie ładunku uzyskiwane jest dzięki zastosowaniu perforowanej zewnętrznej ramy stalowej typu Vario-Fix z 13 parami zaczepów, z których każdy posiada wytrzymałość na siłę rozciągającą o wartości 2000 kg. Nadwozie spełnia wymagania wytrzymałościowe odnośnie zabudów wzmocnionych wg DIN EN 12642 Code XL, dzięki czemu nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie przy zwartym załadunku. Dzięki standardowej plandece dachowej Kögel Integral, po otwarciu dachu z naczepy nie zwisają pasy, gdyż są one połączone z plandeką dachową. W ten sposób wyklucza się możliwość zahaczenia o pasy przy załadunku i rozładunku. Ochronę przed najechaniem wózkiem widłowym stanowi poprzeczny kątownik ze stali przechodzący przez całą szerokość, jak również zabezpieczenie z krzywką blokującą znajdujące się na środku płyty osłaniającej ramę. Dalszym wyposażeniem indywidualnym jest pięć par szczelin mocujących przy kłonicach narożnych z tyłu, dopasowane uchwyty zaciskowe z uchami, listwa przeciwdeszczowa przy rozpórce końcowej, linka plandeki z dwoma uchwytami na ściance przedniej i wiele więcej.

Naczepy Mega od firmy Kögel nadają się do standardowych zadań oraz transportów wielkogabarytowych. Wysokość wewnętrzna wynosząca trzy metry czyni te naczepy idealnymi narzędziami dla przewoźników z branży motoryzacyjnej, wykonujących transporty „just-in-time”. Hydrauliczny mechanizm podnoszenia dachu wchodzący w skład seryjnego wyposażenia naczepy umożliwia załadunek i rozładunek trzech ustawionych piętrowo skrzyniopalet. Zwiększa to boczną i tylną wysokość przeładunku do ponad trzech metrów. Standardowa, zintegrowana plandeka dachowa Kögel dodatkowo ułatwia manipulację ładunkami przy otwartym dachu. Dzięki zastosowaniu pasów zintegrowanych z plandeką dachową, luźno zwisające pasy transportowe należą już do przeszłości. Tym samym wyeliminowana została możliwość zahaczenia pasów o ładunek. Dodatkowo naczepy Mega posiadają certyfikat zgodności z DIN EN 12642 Code XL. Firma Hama Polska również w przypadku nowych naczep zdecydowała się na indywidualne wyposażenie opisane wcześniej przy naczepach Cargo.

– Przedsiębiorstwa wynajmujące ciągniki i naczepy aktualnie odnotowują duże wzrosty, ponieważ coraz więcej przewoźników wynajmuje ten sprzęt w momentach szczytowego zapotrzebowania lub dokonuje outsourcingu całej floty. — mówi Jacek Portalski, Prezes firmy Eurotrailer sp. z o.o. – Naturalnie cieszymy się, że klienci zainteresowani usługą wynajmu pytają o wysokiej jakości naczepy Kögel, a DBK Rental odpowiednio reaguje na to zapotrzebowanie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!