Rozwój oddziału Hellmann Worldwide Logistics w Gdańsku

21 grudnia 2008, 0:00

 Od tego roku firma Hellmann Worldwide Logistics Sp. z o.o. obsługuje jedną ze spółek grupy Lotos S.A. w zakresie magazynowania i dystrybucji krajowej produktu AdBlue. AdBlue jest płynem na bazie mocznika stosowanym w nowej generacji silników wykorzystujących technologię SCR (selektywnej redukcji katalitycznej). Stosowanie AdBlue pozwala na spełnienie norm emisji gazów Euro 4 i Euro 5 (norma Euro 4 zaczęła obowiązywać na terytorium UE od 1 października 2006 r., a norma Euro 5 zacznie od 1 października 2009 r.)

Towar składowany jest w Gdańsku, w najmłodszym bo funkcjonującym od listopada 2008 roku terminalu Hellmann Worldwide Logistics (jest to jeden z 9 oddziałów Hellmann Worldwide Logistics Sp. z o.o. na terenie Polski ) i dystrybuowany do odbiorców ostatecznych. HWL świadczy też usługi w zakresie gospodarki pojemników zwrotnych.
Profesjonalna, wysokiej jakości obsługa zapewniana przez Hellmann Worldwide Logistics i doceniana przez Lotos Paliwa Sp. z o.o. w niedługim czasie rozszerzy się o współpracę z innymi spółkami koncernu.
Grupa Lotos jest grupą kapitałową, w skład której oprócz Grupy Lotos S.A. (spółka matka, zarządza rafinerią w Gdańsku), Lotos Czechowic, Lotos Jasła i firmy wydobywczej Petrobaltic wchodzi 14 spółek córek spod znaku Lotos.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!