tankpool24 ponownie współpracuje z MEYLE

4 maja 2017, 8:54

MEYLE AG i zespół tankpool24 Racing Team startują wspólnie w wyścigach FIA European Truck Racing Championship, zawodowej europejskiej serii wyścigowej pojazdów użytkowych. Po ubiegłym sezonie partnerzy ponownie uzgodnili, że będą kontynuować swoją kooperację techniczną.

Obok wyposażenia wyścigowych ciężarówek w części MEYLE, główną częścią kooperacji będzie transfer technicznego know-how.

MEYLE już czwarty sezon dostarcza tarcze hamulcowe i okładziny do zespołu tankpool24. W sezonie 2017 kierowcy będą mogli w swoich ciężarówkach stosować łożyska silnikowe i czujniki obrotów silnika MEYLE ORIGINAL oraz od niedawna także wspomaganie sprzęgła MEYLE-ORIGINAL. Z takim wyposażeniem Norbert Kiss i André Kursim, kierowcy zespołu tankpool24, chcą nawiązać do sukcesów z ubiegłego sezonu. Piąte miejsce w klasyfikacji zespołów w sezonie 2016 wszyscy zainteresowani uważają za pełen sukces:

– Nie da się wystarczająco wysoko ocenić takiego miejsca dla ostatniego prywatnego zespołu, jaki pozostał bez wsparcia producenta samochodu. Dlatego musimy iść niekonwencjonalną drogą, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie, logistykę, ale także wiedzę o samochodach – mówi szef zespołu Markus Bauer.

– Podczas wyścigu inżynierowie Meyle ważnymi partnerami sparingowymi, których ocena znacznie nam pomaga w dalszej pracy – mówi Sven Nielsen, Kierownik Strategii i Rozwoju Produktu w MEYLE.

– Nam imponuje zapał i kreatywność, z jakimi kierowcy przygotowują się do wyścigów, a potem dają gazu. To jest takie nastawienie, które bardzo do nas pasuje, bo to także wyzwanie wobec naszych części MEYLE. – Dodaje.

Sezon 2017 zaczął się dwudniowymi testami od 19 do 20 kwietnia na Autodromie w Mostach (Czechy). Samochody i zamontowane części zostały przetestowane w warunkach wyścigowych i przygotowane do startu sezonu w dniach 13 i 14 maja na torze Red Bull Ring w Spielbergu.

Jako techniczny partner zespołu wyścigowego inżynierowie MEYLE pozostają w stałym kontakcie z technikami zespołu tankpool24 i analizują zachowanie części MEYLE w warunkach wyścigu. Z tych informacji korzyści mają obie strony. Czy to przy konstrukcji nowych części po stronie producenta MEYLE, czy też na torze wyścigowym z kierowcami obu ciężarówek: Norberta Kissa i André Kursimy.

Impresje z wyścigów ciężarówek i szczegóły kooperacji technicznej złapali „Mechanicy MEYLE“ przy Truck Grand Prix na torze Nürburgring w sezonie 2016. Wideo można zobaczyć na kanale „MEYLE TV“:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!