Pierwsze elektryczne Solarisy we Francji

4 maja 2017, 9:57

Jeszcze w tym roku na ulice Frontignan położonego na południowym wybrzeżu Francji wyjadą dwa elektryczne Solarisy Urbino 8,9 LE. Bezemisyjne pojazdy ładowane będą poprzez złącze plug-in i wyposażone w baterie o pojemności 160 kWh.

Francja będzie ósmym europejskim krajem, w którym będzie można spotkać najbardziej ekologiczne i zaawansowane technologicznie produkty Solarisa. Dwa całkowicie bezemisyjne Urbino 8,9 LE zostaną dostarczone do francuskiego Frontignan w połowie grudnia tego roku.

Miejski przewoźnik Thau Agglo zdecydował się na zakup elektrobusów po pozytywnych doświadczeniach z testów 8,9 – metrowych Solarisów, jakie odbyły się w tym mieście na początku 2017 roku. Oba autobusy wyposażone są w baterie High Energy o pojemności 160 kWh. Magazyny energii będą ładowane poprzez ładowarkę o mocy 80 kW, której dostarczenie było częścią zawartego kontraktu.

Źródłem napędu w bateryjnych Urbino będą silniki centralne o mocy 160 kW, zapewniające dynamiczną i komfortową jazdę. Oba modele będą posiadać wygodne i funkcjonalne rozwiązania dla pasażerów i kierowców, takie jak; klimatyzacja, ekologiczne oświetlenie LED oraz system monitoringu. Wraz ze zrealizowanym zamówieniem liczba zakontraktowanych do tej pory bateryjnych pojazdów firmy Solaris wzrosła do 116.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!