Nowy oddział TNT w Krakowie

9 lutego 2009, 0:00

Firma kurierska TNT Express kontynuuje inwestycje na południu Polski. Podczas ostatnich 12 miesięcy firma uruchomiła nowe centrum sortacyjne w Katowicach, zmieniła lokalizację w Rzeszowie i rozpoczęła działalność w Nowym Sączu. Natomiast 19 stycznia 2009 krakowski oddział firmy przeniósł swoje operacje do nowego przestronnego biura i magazynu przy ul. Rzemieślniczej.

Potrzebowaliśmy większej powierzchni magazynowej do obsługi przesyłek. W ciągu ostatnich 3 lat ich liczba wzrosła ponad dwukrotnie – mówi Renata Pielorz, Menedżer Regionu Południowego, TNT Express Poland.

Nowy magazyn ma powierzchnię blisko 1500 m2 i jest znacznie większy od poprzedniego. Wyposażono go w 10 bram i 2 doki. Zastosowane tu rozwiązania operacyjne pozwalają na 30% szybszy załadunek, rozładunek oraz sortację przesyłek. Ważną rolę odgrywają tu zaawansowane rozwiązania technologiczne stosowane w obsłudze przesyłek międzynarodowych i krajowych. Co ważne, cały budynek, w którym mieści się centrum przeładunkowe, przeznaczono do wyłącznej dyspozycji TNT. Pozostałą jego część, tj. 400 m2, stanowią powierzchnie biurowe i socjalne.

Inwestycja nie spowodowała dotychczas wzrostu zatrudnienia – obecnie z oddziałem związanych jest blisko 100 pracowników (przedstawicieli handlowych, pracowników obsługi klienta, operacyjnych i kurierów). Nowa siedziba TNT mieści się przy ul. Rzemieślniczej 20E w Krakowie, tel. 0-12 614 46 46.

TNT posiada dwa przedstawicielstwa w województwie małopolskim: w Krakowie oraz Nowym Sączu. Podobnie, jak inne placówki TNT, oferują one pełną paletę usług obejmującą ekspresowy przewóz dokumentów, paczek i frachtów – o zasięgu krajowym i międzynarodowym, jak również nietypowe zlecenia. Oferta TNT adresowana jest do klientów instytucjonalnych – zarówno dużych podmiotów, jak średnich i małych firm.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!