Aplikacja Kögel Telematics

9 maja 2017, 11:04

System telematyczny naczep Kögel o nazwie Kögel Telematics jest dostępny w ofercie od momentu jego prezentacji na targach IAA Nutzfahrzeuge 2016. Dotychczas w ten system zostało wyposażonych ponad 200 naczep.

Klienci mogą korzystać z systemu dopasowanego do naczep Kögel. System telematyczny do naczep Kögel umożliwia dostęp w czasie rzeczywistym do danych EBS, lokalizacji, systemu chłodzenia, opon oraz samej naczepy poprzez portal internetowy Kögel. Nowością jest możliwość dostępu do danych za pomocą iPhone’a lub iPada dzięki aplikacji Kögel Telematics. Aplikacja Kögel Telematics będzie dostępna bezpłatnie w Apple AppStore od momentu rozpoczęcia targów transport logistic. Wkrótce dostępna będzie również aplikacja na system Android.

Moduł telematyczny do naczep Kögel (KTTM) połączony z modulatorem EBS, agregatem chłodniczym lub opcjonalnym systemem monitorowania opon, dostarcza istotnych danych na temat stanu eksploatacyjnego naczepy. Dzięki portalowi internetowemu Kögel Telematics dane te mogą być w razie potrzeby analizowane. Dodatkową opcją portalu internetowego Kögel Telematics jest możliwość ustalania trasy geofencingu, a w razie potrzeby ustawienie alarmu informującego spedytora, warsztat lub osobę zarządzającą flotą poprzez SMS lub e-mail o zdefiniowanych odchyleniach od ustawionych parametrów.

Spedytorzy poprzez nową aplikację, portal internetowy Kögel lub system zarządzania flotą, oprócz standardowych danych telematycznych PosControl mogą wywoływać w czasie rzeczywistym również takie informacje jak lokalizacja, czasy przejazdów, przebieg trasy oraz inne. EBSControl dostarcza informacji z elektronicznego systemu hamowania (EBS) informując o ingerencjach RSS oraz o stanie licznika, prędkości, nacisku na osie, ciśnieniu w oponach oraz zużyciu hamulców.

TrailerControl wskazuje aktualny stan sprzęgu, stan otwarcia drzwi oraz stan akumulatorów, informuje czy zapłon w ciągniku jest włączony czy wyłączony. TempControl ułatwia monitorowanie i sterowanie temperaturą we wnętrzu chłodni, wspomaga dokumentowanie na bieżąco łańcucha transportu chłodniczego oraz informuje o cyklach eksploatacji i konserwacji. TempControl może kontrolować temperaturę asfaltu transportowanego w wywrotce.

Kögel Telematics jest dostępny dla wszystkich pojazdów z oferty Kögel. Możliwości przesyłu danych, opcjonalne wyposażenie sprzętowe oraz ceny mogą się różnić zależnie od typu naczepy. Kögel Telematics dostępny jest również jako doposażenie dla już dostarczonych naczep. W ten sposób użytkownicy mogą rozbudować swoją flotę o system telematyczny Kögel.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!